Wiadomości z Sosnowca

Książkomat i wrzutnia w Sosnowcu - czynne

  • Dodano: 2020-04-30 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu od wtorku 28 kwietnia zachęca do korzystania z książkomatu i wrzutni Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Usługa umożliwi wypożyczanie i zwracanie książek w okresie oczekiwania na otwarcie placówek bibliotecznych

UWAGA - w związku z bardzo dużym zainteresowaniem usługą, Biblioteka uprzejmie prosimy o jak najszybsze odbieranie zamówionych książek. Pomoże to w sprawniejszej obsłudze urządzenia i umożliwi większej grupie Czytelników skorzystanie z książkomatu.

Drodzy Czytelnicy, wiemy jak bardzo brakuje Wam dostępu do książek. Powrót do prawdziwej normalności z pewnością jeszcze potrwa, ale wiedzcie, że bibliotekarze nieustannie pracują nad tym, by jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia placówek w nowej, pełnej obostrzeń rzeczywistości.

Zgodnie z systematycznie ogłaszanymi przez Rząd zasadami, będziemy przywracać Państwu możliwość korzystania z księgozbioru sosnowieckiej Biblioteki. Na początek serdecznie zachęcamy do korzystania z nowoczesnego książkomatu i wrzutni Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11).

W celu zapewnienia  Państwu i naszym pracownikom bezpieczeństwa, wprowadzamy kilka istotnych zmian. Aby skorzystać z książkomatu lub wrzutni należy założyć rękawiczki ochronne i maseczkę lub chustę zakrywającą usta i nos. Koniecznie trzeba także zachować 2 metrową odległość od innych Czytelników.

Jednocześnie informujemy, że wstrzymujemy wszystkie rezerwacje materiałów bibliotecznych, gdyż każda zwrócona przez Państwa książka trafi do 14 dniowej kwarantanny (i czasowo nie będzie dostępna).

Jak skorzystać z książkomatu? To proste:

Krok 1.: Znajdź w katalogu internetowym interesującą Cię pozycję.

Krok 2.: Podczas zamawiania dokumentów z Zagłębiowskiej Mediateki wybierz opcję "KSIĄŻKOMAT"

Krok 3.: Zamówienia w książkomacie są uzupełniane przez bibliotekarza tylko w godzinach pracy Zagłębiowskiej Mediateki. Odbiór zamówionych zbiorów jest możliwy przez całą dobę. (Czytelnik, który podał swój adres e-mail, otrzyma wiadomość z systemu Prolib o terminie odbioru zamówionych zbiorów bibliotecznych.)

Krok 4.: W wolnej chwili przyjdź do pomieszczenia z książkomatem przy ul. Kościelnej 11. Książkomat działa 24/7. Na odbiór zamówionych materiałów masz 2 dni.

Krok 5.: Po godzinach pracy Mediateki drzwi otworzysz przykładając do czytnika, po prawej stronie od wejścia, swoją kartę biblioteczną.

Krok 6.: Przyłóż kartę biblioteczną do czytnika książkomatu i poczekaj na otwarcie skrytki.

Krok 7.: Wyjmij zamówioną książkę i zamknij skrytkę.

Ps.: Po godzinach pracy Mediateki, aby wyjść z budynku należy przytrzymać przycisk po prawej stronie od wyjścia.

Natomiast w przypadku wrzutni, wystarczy delikatnie umieścić zwracane książki w szufladce urządzenia i ją zamknąć.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej http://www.biblioteka.sosnowiec.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również