Wiadomości z Sosnowca

Dzień Dziecka świętujmy przez cały tydzień!

  • Dodano: 2022-05-30 09:45

Wystartował wyjątkowy, bo jubileuszowy Tydzień Dziecka w Sosnowcu!

To już X edycja wydłużonego święta dla najmłodszych i nie tylko

– Dzień Dziecka można świętować tylko 1 czerwca, ale po co, skoro można równie dobrze przez cały tydzień? W Sosnowcu świętujemy dłużej, bo dzieciaki na to zasługują – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Od 30 maja do 3 czerwca, a więc od poniedziałku do piątku włącznie widzimy się codziennie w jednym z naszych parków gdzie w godz. 17.00-19.00 odbędą się animacje: modelowanie balonów, tatuaże, warkoczyki, malowanie buziek, gry i zabawy dla najmłodszych. Ponadto od 30 maja do 5 czerwca Urząd Miasta w Sosnowcu zaprasza na Górkę Środulską. To właśnie tam w niedzielę 5 czerwca odbędzie się Wielki Finał Tygodnia Dziecka. Start godz. 14.00. Wśród atrakcji snowtubing, czyli poczuj zimę w środku lata – zjazdy z 30-metrowej górki na pontonach, Mazury na Górce Środulskiej – na naszych najmłodszych uczestników czeka basen z łódeczkami, w których będą mogli popływać, cała masa dmuchańców i animacji.

O godz. 15.30 odbędzie się natomiast Wielka Lekcja Historii.

– Główną atrakcją będzie rekonstrukcja walk z Prusakami w latach 1806-1807 z czasów epoki napoleońskiej. Zobaczymy starcia z oddziałami pruskimi, atak na dwór pruski na Pogoni i decydującą bitwę. Pojawią się konie, armaty, stroje z epoki – wylicza Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

W ramach Tygodnia Dziecka odbędzie się także szereg imprez przygotowanych przez miejskie jednostki kultury.

– Mamy mały jubileusz, który trzeba godnie uczcić, stąd masa atrakcji w różnych zakątkach miasta. Przed nami wyjątkowy tydzień, który mam nadzieje zostanie w pamięci dzieciaków na długo – dodaje prezydent Sosnowca.

Szczegóły i harmonogram imprez TUTAJ.

Dzień Dziecka świętujmy przez cały tydzień!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również