Wiadomości z Sosnowca

CKZiU ogólnopolskim ośrodkiem egzaminacyjnym

  • Dodano: 2021-07-02 08:00, aktualizacja: 2021-07-02 13:41

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu na ul. Grota Roweckiego 64 stało się  nowoczesnym branżowym ośrodkiem egzaminacyjnym o zasięgu ogólnopolskim, w którym od bieżącego roku przeprowadzane  są  egzaminy sprawdzające zakres wiedzy i umiejętności zawodowych,  nie tylko uczniów sosnowieckiego Centrum, ale również uczestniczą w nich zdający zgłoszeni przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne w Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Egzaminy odbywają się  w oparciu o nowoczesne pracownie zawodowe CKZiU w wielu kwalifikacjach wyodrębnionych w zawodach branży przemysłu mody, fryzjerskiej, fotografii i multimediów, gastronomicznej i przemysłu szklarskiego.  Zmodernizowana  infrastruktura   i doskonale wyposażona baza dydaktyczna sosnowieckiego Centrum, odpowiadająca warunkom zbliżonym do rzeczywistego środowiska pracy, zadecydowała  o rozszerzeniu zasięgu ośrodka egzaminacyjnego poza region.

Uczniowie w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe wyposażani są w konkretne umiejętności zawodowe i specjalizacje dostosowane do potrzeb gospodarki. Egzaminy zawodowe stanowią dla zdających przepustkę do zatrudnienia i osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również