Wiadomości z Sosnowca

Atak zimy w Sosnowcu. Nadmierne opady śniegu sparaliżowały ruch drogowy

 • Dodano: 2021-02-08 12:30

Śnieg sparaliżował ruch drogowy w niemal całym Sosnowcu. Podobnie jest we wszystkich okolicznych miejscowościach. Na drogach całego województwa panują fatalne warunki. Zalegający śnieg, którego ciągle przybywa, sprawił, że wszystkie, nawet te najważniejsze, arterie są białe.


W wielu miejscach mocno się korkuje, a kursy pojazdów komunikacji miejskiej są opóźnione lub odwołane. Na ulice Sosnowca wyruszyło 17 specjalnych pojazdów. To jednak za mało, aby poradzić sobie z dzisiejszym żywiołem.

Na drogach 17 pojazdów walczących ze śniegiem plus 100 ludzi z łopatami i samochodami z solą na przystankach, przejściach i chodnikach – informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Drogowcy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i cierpliwości.

Niestety, mimo starań Służb Drogowych (około 20 specjalnych pojazdów w terenie) w wielu miejscach naszego miasta dochodzi do utrudnień związanych z poruszaniem się, na niektórych drogach stoją samochody ciężarowe i autobusy, które nie są w stanie ruszyć na śliskiej nawierzchni lub podjechać na wzniesienie. Musimy uzbroić się w cierpliwość, zdjąć nogę z gazu i hamować przy zachowaniu większego niż zazwyczaj odstępu. Zima przypomina nam jak naprawdę wygląda – czytamy na facebookowym profilu 998Sosnowiec.

Kierowcy donoszą, że wyjazd z Sosnowca jest zablokowany. Podobnie było na drodze prowadzącej do Milowic. Tiry i autobusy miały problem z poruszaniem się po zasypanej śniegiem drodze. Choć pługi pracują od wczesnych godzin porannych, jest ich zdecydowanie za mało, żeby poradzić sobie z odśnieżaniem wszystkich dróg.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

 • genowefa

  a kto odsnieza drogi w sosnowcu ? jakas firma prywatna ?

 • Mieszkaniec Sosnowca

  Ciekawe ile interwencji podjeła Straż Miejska.? Prosze o informacje Panie Prezydencie bo chodniki w wiekszosci miasta nie ruszone

  • Mieszkaniec Sosnowca
   2021-02-08 19:29
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.