Wiadomości z Sosnowca

Atak zimy w Sosnowcu. Nadmierne opady śniegu sparaliżowały ruch drogowy

 • Dodano: 2021-02-08 12:30

Śnieg sparaliżował ruch drogowy w niemal całym Sosnowcu. Podobnie jest we wszystkich okolicznych miejscowościach. Na drogach całego województwa panują fatalne warunki. Zalegający śnieg, którego ciągle przybywa, sprawił, że wszystkie, nawet te najważniejsze, arterie są białe.


W wielu miejscach mocno się korkuje, a kursy pojazdów komunikacji miejskiej są opóźnione lub odwołane. Na ulice Sosnowca wyruszyło 17 specjalnych pojazdów. To jednak za mało, aby poradzić sobie z dzisiejszym żywiołem.

Na drogach 17 pojazdów walczących ze śniegiem plus 100 ludzi z łopatami i samochodami z solą na przystankach, przejściach i chodnikach – informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Drogowcy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i cierpliwości.

Niestety, mimo starań Służb Drogowych (około 20 specjalnych pojazdów w terenie) w wielu miejscach naszego miasta dochodzi do utrudnień związanych z poruszaniem się, na niektórych drogach stoją samochody ciężarowe i autobusy, które nie są w stanie ruszyć na śliskiej nawierzchni lub podjechać na wzniesienie. Musimy uzbroić się w cierpliwość, zdjąć nogę z gazu i hamować przy zachowaniu większego niż zazwyczaj odstępu. Zima przypomina nam jak naprawdę wygląda – czytamy na facebookowym profilu 998Sosnowiec.

Kierowcy donoszą, że wyjazd z Sosnowca jest zablokowany. Podobnie było na drodze prowadzącej do Milowic. Tiry i autobusy miały problem z poruszaniem się po zasypanej śniegiem drodze. Choć pługi pracują od wczesnych godzin porannych, jest ich zdecydowanie za mało, żeby poradzić sobie z odśnieżaniem wszystkich dróg.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • genowefa

  a kto odsnieza drogi w sosnowcu ? jakas firma prywatna ?

 • Mieszkaniec Sosnowca

  Ciekawe ile interwencji podjeła Straż Miejska.? Prosze o informacje Panie Prezydencie bo chodniki w wiekszosci miasta nie ruszone

  • Mieszkaniec Sosnowca
   2021-02-08 19:29
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.