Wiadomości z Sosnowca

6 Bieg Wolności w Sosnowcu odbędzie się 4 czerwca

  • Dodano: 2024-05-10 11:15

Już po raz szósty w naszym mieście zostanie zorganizowany „Bieg Wolności” czyli wydarzenie upamiętniające rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu, które odbyły się 4 czerwca 1989 r. Tego dnia w wielu miastach w Polsce świętuje się rocznicę symbolicznego zakończenia komunizmu.

Bieg wolności

„6. Bieg Wolności”, oprócz swego głównego celu ma również popularyzować bieganie jako najprostszą formę ruchu oraz promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 4 czerwca 2024 roku w Parku Miejskim imienia Jacka Kuronia w Sosnowcu. Biegacze wystartują o godzinie 17:00 ze skweru przy amfiteatrze jednak biuro zawodów otwarte będzie już od godziny 15:00. Trasa biegu przebiegać będzie alejkami parku a jego dystans wyniesie 1989 metry, co ma również charakter symboliczny, to właśnie w 1989 roku odbyły się bowiem w Polsce pierwsze wolne wybory. 

Chcesz wziąć udział? Zapisz się!

Limit zgłoszeń wynosi 200 osób a rejestracja zostanie zakończona 2 czerwca 2024r. o godzinie 23:59.
W biegu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku. Tego dnia, w ramach opłaty startowej wynoszącej 15 zł uczestnicy będą mieć zapewnione: pamiątkowy medal, opiekę medyczną, wodę, ubezpieczenie NW oraz posiłek regeneracyjny.

Rejestracja na Bieg Wolności

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również