Wiadomości z Sosnowca

Sprzątanie po zgonie Sosnowiec. Jak zdezynfekować trupie jady po śmierci w domu?

  • Dodano: 2023-01-03 10:45, aktualizacja: 2023-01-04 10:55

Odnalezienie zwłok w mieszkaniu może być prawdziwym szokiem. Rodzina i bliscy zmarłej osoby zwykle nie mają pojęcia, co robić. Samodzielne sprzątanie mieszkania po zmarłym wydaje się i może być sporym wyzwaniem bez atestowanych środków chemicznych i urządzeń do dezynfekcji. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kompleksowe sprzątanie po zmarłym w Sosnowcu, które można zlecić fachowcom. Zastanawiasz się, jak wygląda proces sprzątania po zwłokach? Wyjaśniamy!

Kompleksowe sprzątanie mieszkania po zmarłym jako sposób na usuwanie szkodliwych substancji

W usuwaniu trupich jadów ogromne znaczenie ma zastosowanie odpowiednich technik dezynfekcji i sposobów na usuwanie śladów rozkładu zwłok w odpowiednim czasie. Prawidłowe przygotowanie mieszkania do ponownego zamieszkania potrzebuje zawsze dokładnego czyszczenia śladów krwi i kompleksowej dezynfekcji mieszkania.

Usługi sprzątania po zgonach w Sosnowcu zlecisz telefonicznie albo drogą email. Nie ryzykuj własnym zdrowiem i przekonaj się, jak usunąć trupie jady z miejsca zgonu.

Dlaczego skuteczna dezynfekcja domu po zgonie ma znaczenie?

W przypadku śmierci w domu i rozkładu zwłok dochodzi do powstania mnóstwa bakterii i związków chemicznych unoszących się w mieszkaniu. Szczególnie niebezpieczny jest trupi jad, czyli aminy biogenne powstające na etapie autolizy zwłok, czyli rozpadu komórek i białek. 

Trupi jad, czyli kadaweryna i putrescyna mogą być groźne dla ludzkiego zdrowia, powodując zatrucie organizmu i problemy z układem pokarmowym i oddechowym. Każdy z nas wolałby uniknąć biegunki, duszności i wysokiej gorączki. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zlecić sprzątanie mieszkań po zmarłych specjalistycznej firmy sprzątającej.

Warunki profesjonalnej dezynfekcji mieszkania po zgonie

Istnieje wiele czynników, jakie należy wziąć pod uwagę, wykonując usuwanie zanieczyszczeń i patogenów z miejsc śmierci. Ogromne znaczenie ma także odpowiednie przygotowanie pomieszczenia i specjalistycznego zabezpieczenia ciała zmarłego.

Profesjonalne sprzątanie mieszkania po zmarłych powinno być także wykonywane z zastosowanie profesjonalnych środków odkażających oraz z uwzględnieniem odpowiednich etapów usuwania śladów rozkładu zwłok w domu. Usługa odkażania zawsze powinna być realizowana także przy zachowaniu zasad BHP w pełnej odzieży ochronnej.

Zastosowanie profesjonalnych środków odkażających

Zazwyczaj na początku sprzątania po zwłokach technicy przechodzą do pierwszego etapu dezynfekcji, w którym dochodzi również do wstępnego usunięcia zapachu po zmarłym.

Czynnik mający wpływ na skuteczne oczyszczenie powietrza z patogenów to także to, jaki specjalistyczny sprzęt zostanie zastosowany w trakcie dezynfekcji. Warto mieć na względzie fakt, że tylko i wyłącznie środki chemiczne zawierające skuteczne substancje biobójcze jak np. aldehydy, czwartorzędowe związki amoniowe czy chlor są w stanie wyeliminować trupie jady i bakterie z miejsc śmierci. Tylko i wyłącznie takie dedykowane preparaty biobójcze charakteryzują silne właściwości dezynfekujące i biobójcze. 

Kompleksowe sprzątanie po zmarłym realizowane przez profesjonalną firmę sprzątającą powinno zawsze uwzględniać dobór odpowiednich preparatów z atestem.

Ozonowanie i zamgławianie pomieszczeń po zgonach w Sosnowcu

Ślady krwi na podłodze i dywanach to częsty widok po śmierci w domu. W takich przypadkach warto zastosować ozonowanie połączone z metodą zamgławiania ULV. Te dwie najlepsze techniki dezynfekcji po zmarłych to doskonały sposób na trupi jad i bakterie po rozkładzie ciała w domu.

Dezynfekcja po zmarłym przy pomocy ozonowanie pozwala wyeliminować z miejsca zgonu wszelkie drobnoustroje, chorobotwórcze mikroorganizmy, a co najważniejsze niebezpieczny trupi jad. Ozonowanie to także doskonała forma wstępnego usunięcia zapachu po trupie, a ten bywa niezwykle uporczywy.Utylizacja mebli i skażonych przedmiotów po zmarłym

Istotne jest, by wszystkie stare meble i rzeczy skażone biologicznie zostały wyrzucone w odpowiedni sposób. Utylizacja mebli i skażonych odpadów w spalarni to bezpieczny i legalny sposób na pozbycie się starych rzeczy po zmarłym.

Podstawa prawidłowej dezynfekcji domu po zmarłym i bezpieczeństwa dla osób w nim mieszkających to wywóz skażonych krwią przedmiotów do utylizacji. Opróżnianie mieszkania po zmarłym to jeden z etapów całego sprzątania, który możesz zlecić technikom sprzątania miejsc śmierci. Po zakończeniu prac otrzymasz kartę odpadu na potwierdzenie bezpiecznej utylizacji wyposażenia mieszkania.

Profesjonalna dezynfekcja po zmarłym

Profesjonalne sprzątanie mieszkań po zmarłych zawsze powinno uwzględniać rozbudowaną dezynfekcję pomieszczeń. Zabiegi oczyszczające powierzchnie i powietrze w miejscu śmierci to podstawa, jeśli chodzi o skuteczne wyeliminowanie trupich jadów po zwłokach.

Warto wiedzieć, że nieprawidłowo wykonana lub niedokładna dezynfekcja mieszkania po zmarłym może oznaczać szereg konsekwencji zdrowotnych dla domowników. Niedokładnie usunięta krew z podłóg czy patogeny na dywanach i kanapie to zagrożenie dla zdrowia, którego nie należy bagatelizować. Odkażanie mieszkań najczęściej to usługa dedykowana dla:

  • Osób prywatnych;
  • Instytucji państwowych;
  • Dezynfekcja po wypadkach komunikacyjnych;
  • Zarządców spółdzielni mieszkaniowych.

Gdzie zamówić sprzątanie po zgonie w Sosnowcu?

Bliska Ci osoba zmarła w domu i nie wiesz, co zrobić? Zleć usługi sprzątania po zgonie i kompleksową dezynfekcję w Sosnowcu w firmie Kastelnik. Czyszczenie mieszkań z krwi i płynów ustrojowych zlecisz specjalistom przez całą dobę. Postępujący proces rozkładu zwłok oznacza większą ilość trupiego jadu i substancji chemicznych, dlatego w tym przypadku liczy się przede wszystkim czas działania i skuteczność dezynfekcji. Usługa dezynfekcji po zgonach realizowana jest w Sosnowcu przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych i urządzeń do dezynfekcji.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.