Wiadomości z Sosnowca

Obuwie medyczne damskie - jak działają i wyglądają?

  • Dodano: 2019-10-28 11:45

Część osób może nie wierzyć, że zmiana obuwia może mieć pozytywny wpływ na całe ciało. Od tego jednak jak chodzimy, zależy komfort codziennego funkcjonowania. Jak więc działa damskie obuwie medyczne?

Obuwie medyczne damskie – najważniejsze cechy

Najważniejszą cechą wpływającą na medyczne zastosowanie obuwia jest jego podeszwa. To dzięki jej profilowi ciało zmienia swoją postawę. Długoletnie utrzymywanie niewłaściwej sylwetki, skrzywienia, może skutkować dyskomfortem podczas chodzenia lub siedzenia ale też trudnym do zniesienia bólem. Dlatego warto zakupić parę obuwia medycznego. Pozytywne skutki jego noszenia będą szybko odczuwalne niezależnie od wieku, choć im wcześniej zacznie się w nich chodzić, tym lepiej. Mając obuwie medyczne na nogach zmianie ulegają napięcia mięśni w ciele. Dzięki czemu aktywizuje się te, dotąd będące nieużywane wskutek złej postawy i odciąża te będące w ciągłym i nienaturalnym napięciu. Przykładowo rozciągnięciu ulegają przykurczone mięśnie łydek i z tyłu ud, przez co zaczynają pracować w inny, niż dotychczas sposób. Przez zmianę w postawie aktywizują się mięśnie brzucha i talii, które to w znaczącym stopniu usztywniają sylwetkę odciążając kręgosłup. Kobieta nosząca medyczne obuwie damskie wyprostowuje się też, przez co wzmacnia mięśnie pleców. Przez zmianę kąta nachylenia stopy do podłoża, wzmacniają się mięśnie w całym ciele, korygując wady postawy co skutkuje zanikaniem bóli stawów i mięśni.

Obuwie medyczne damskie – cechy dizajnu

Obuwie medyczne czy też ortopedyczne wcale nie oznaczają toporności i zniechęcającego do ich noszenia wyglądu. Wręcz przeciwnie ich projekty zachęcają wręcz do ich codziennego noszenia. Tylko codzienna i systematyczna praca (w tym wypadku mimowolna) prowadzi do pozytywnych rezultatów w procesie korekty wad postawy. Jednak każda kobieta chce się nie tylko dobrze czuć ale i dobrze wyglądać w noszonych przez siebie butach. Dizajn obuwia medycznego jest prosty, ale nie prostacki. Opiera się zwykle na kształcie klapka, z otwartymi lub zamkniętymi palcami. Regulację szerokości paska na śródstopiu umożliwia sprzączka i dziurki. Mogą być też one zapinane na rzep. Sprawdź tutaj różne wersje obuwia medycznego https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-damskie. Dzięki nim chodzenie w butach ortopedycznych staje się niezwykle wygodne. Pasek z reguły wykonany jest ze skóry a podeszwa i koturn z korka lub drewna. Obuwie medyczne damskie może mieć różne kolory od bardzo stonowanych po pstrokate i wzorzyste. Można je więc dopasować do codziennej stylizacji. Z całą pewnością  sprawdzą się one zarówno w pracy jak i w szkole. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.