Wiadomości z Sosnowca

Konto dla seniora – jak wybrać najlepsze?

  • Dodano: 2022-12-16 08:00, aktualizacja: 2022-12-16 08:05

Dzisiejsi seniorzy bardzo chętnie korzystają z osobistych kont bankowych. Jakie konto najlepiej sprawdzi się w przypadku seniora? Sprawdź!

Konto dla seniora – jakie powinno być?

Na samym początku warto zastanowić się nad tym, jakich kont bankowych szukają seniorzy. Idealne konto dla seniora powinno być przede wszystkim proste w obsłudze i oferować wszystkie potrzebne funkcjonalności. Ważne jest też to, aby nie generowało wysokich opłat za korzystanie z rachunku. Seniorzy bardzo często zwracają również uwagę na dobrą ofertę oszczędnościową.

Jak wybrać konto bankowe dla seniora?

Konto osobiste to podstawowy rachunek płatniczy, który przydaje nam się na co dzień. Wybierając konto bankowe dla seniora, należy zwrócić uwagę na pewne ważne kwestie. Jakim aspektom warto się przyjrzeć? Oto najistotniejsze z nich:

  • Opłaty za podstawowe operacje bankowe (takie jak np. założenie i prowadzenie konta, wypłaty gotówki z bankomatów, miesięczna opłata za korzystanie z karty płatniczej) – niektóre banki nie pobierają opłat za tego typu operacje, podczas gdy inne rezygnują z opłat tylko pod warunkiem spełnienia określonych warunków (np. dokonane transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę w trakcie miesiąca).
  • Łatwość obsługi – chodzi tutaj przede wszystkim o użytkowanie bankowości elektronicznej, która dla niektórych seniorów może być nowością. Warto wybrać konto oferujące prostą i intuicyjną obsługę bankowości internetowej, dzięki czemu nie będziemy musieli tracić czasu na wizyty w oddziale banku. 
  • Dostęp do konta oszczędnościowego – w przypadku wielu seniorów przydatna może się okazać atrakcyjna oferta na konto oszczędnościowe. Warto szukać konta oszczędnościowego o korzystnym oprocentowaniu i z możliwością darmowej wypłaty środków.
  • Łatwy dostęp do gotówki – przed założeniem konta w konkretnym banku warto sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się bankomat, w którym będzie możliwa darmowa wypłata gotówki. 

Ranking kont dla seniorów – czy warto z niego skorzystać?

Szukasz konta bankowego, które będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom? Samodzielne znalezienie idealnego konta osobistego dla seniora może stanowić nie lada wyzwanie. Na szczęście istnieją rankingi kont bankowych, zawierające porównanie ofert różnych banków - cleverprofit.pl/ranking-kont-dla-seniora/. Korzystając z tego typu porównań, możemy łatwo i szybko wybrać konto idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Dzięki rankingom kont zaoszczędzimy czas, który zostałby przeznaczony na długie poszukiwania idealnego rachunku bankowego. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.