Wiadomości z Sosnowca

Wycieczka do Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

 • Dodano: 2021-08-18 07:15, aktualizacja: 2021-08-18 07:40

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza w czwartek 26 sierpnia 2021 o godz. 11.00 do udziału w wycieczce do jednej z najwyżej cenionych szkół artystycznych w Polsce – dąbrowskiego „Plastyka”! Zwiedzaniu szkoły – jej wszystkich pracowni i tajemniczych zakamarków - towarzyszyć będą inspirujące warsztaty graficzne, prowadzone przez pedagogów ZSP. Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

Nasz region może się poszczycić prężnie działającą, kształcącą od dziesięcioleci kolejne pokolenia artystów szkołą plastyczną. Dzieci, które nie odczuwają lęku przed wizytą w placówce oświatowej w wakacje!!!, mogą wciąż udział w zwiedzaniu Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, będącego partnerem projektu. Młodzi adepci sztuki zwiedzą pracownie malarstwa i rysunku, rzeźby, fotografii, szkła artystycznego, witrażu, projektowania graficznego, szkolną galerię, a w pracowni grafiki warsztatowej wezmą udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach graficznych, podczas których pracować będą z farbą drukarską, dłutami i wieloma innymi materiałami, do których dostęp możliwy jest tylko w tak wyspecjalizowanych szkołach.

Wypełnione i podpisane kartę zgłoszeniową i zgodę rodzica (do pobrania ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl) należy przesłać na adres promocja@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczyć osobiście do Działu Instruktażu i Promocji w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11, poziom II). Ilość miejsc ograniczona. Organizator i szkoła zapewniają wszystkie materiały plastyczne. Każde dziecko musi posiadać bilety autobusowe na przejazd do Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej i z powrotem oraz fartuch lub inne ubranie zabezpieczające przed ubrudzeniem.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce

 1. Warunkiem udziału w wycieczce jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także zgody      podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich na adres: promocja@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczenie ich osobiście do Działu Instruktażu i Promocji (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, poziom II pokój nr 2.11, Dział Instruktażu i Promocji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00).
 2. Zapisy rozpoczynają się dnia 16 sierpnia 2021 r. od godz. 11.00.
 3. Organizator nie przyjmuje zapisów grup zorganizowanych.
 4. W wycieczce mogą brać udział dzieci w wieku od 10 do 15 lat.
 5. Podkreślamy, że zgłoszenia przyjmowane są TYLKO wg w/w zasad i nie podlegają wcześniejszej rezerwacji.
 6. Zbiórka pod pomnikiem Kiepury, na tzw. Patelni w Sosnowcu o godz. 9.45 dnia 26 sierpnia 2021 r. 
 7. Koszt biletów autobusowych pokrywa rodzic/opiekun dziecka. Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać przy sobie dwa bilety autobusowe, które pozwolą mu na dotarcie do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dąbrowie Górniczej, ul. Kosmonautów 8 oraz powrót do Centrum Sosnowca. 
 8. Koszty ubezpieczenia uczestnika wycieczki pokrywa Organizator. 
 9. Każdy uczestnik zabiera ze sobą lekkostrawny napój – najlepiej wodę.
 10. Każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest do posiadania ze sobą maseczki. 
 11. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą fartuchów lub odzieży ochronnej (stara koszula lub bluza), które zapobiegną ewentualnemu pobrudzeniu odzieży podczas warsztatów graficznych.
 12. Dzieciom mającym chorobę lokomocyjną, odpowiednie środki farmakologiczne zapewnia i podaje rodzic/opiekun prawny.
 13. Przewidywany powrót ok. godz. 13.30-14.00, dnia 26 sierpnia 2021 r. do Centrum Sosnowca, pod pomnik Kiepury.

Regulamin bezpieczeństwa i zachowania się na wycieczkach:

Zachowanie człowieka w miejscach publicznych daje świadectwo o jego kulturze, może mieć również wpływ na bezpieczeństwo wielu osób. Dlatego każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest:

 • Zachowywać się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny.
 • Stosować się do poleceń, zakazów i nakazów wydawanych przez opiekunów lub przewodników.
 • Nie oddalać się od grupy bez wyraźnego zezwolenia opiekuna.
 • Przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać ostrożność na ulicach i w innych miejscach, w których może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
 • Kulturalnie odnosić się do opiekunów, kolegów i innych osób.
 • Uczestniczyć w zajęciach przewidzianych w programie.
 • Dbać o otaczające mienie, posiadany bagaż i współuczestników wyjazdu.
 • Pozostawić czystość i porządek w miejscach pobytu uczestników wycieczki.
 • Informować opiekunów wycieczki o ewentualnych wypadkach, wyrządzonych szkodach lub innych problemach związanych z wycieczką.
 • Przestrzegać przepisów obowiązujących w czasie jazdy autobusem, pociągiem lub innymi środkami komunikacji oraz zwiedzania.
 • Rodzice/opiekunowie uczestników wycieczki ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wszelkie szkody i zniszczenia mienia - powstałe w trakcie trwania wycieczki - z winy ich dzieci/podopiecznych.
 • Każdy uczestnik wycieczki ponosi odpowiedzialność za rzeczy zgubione lub pozostawione w miejscu wycieczki, jak również w trakcie podróży środkami komunikacji miejskiej.
 • Podczas wycieczki nie wolno palić papierosów, pić alkoholu i stosować innych używek.
 • Mieć przy sobie legitymację szkolną.
 • Poinformować opiekunów wycieczki o ewentualnych dolegliwościach i stosowanych lekach.

W razie nieprzestrzegania Regulaminu bezpieczeństwa wobec uczestnika wycieczki zostaną wyciągnięte konsekwencje tj. zakaz udziału w innych wycieczkach organizowanych przez MBP oraz natychmiastowe poinformowanie rodzica/opiekuna o drastycznym złamaniu zasad zachowania. 

Szczegółowy program „Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński

Partnerami akcji są: Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Księgarnia Bookszpan Sosnowiec, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Kurier Miejski, Twoje Zagłębie, Sosnowiecki.pl, Coigdzie.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, Sosnowiec.pl.

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Wydawnictwo Media Rodzina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

Wycieczka do Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.