Wiadomości z Sosnowca

Jak żywe! – plenerowe spotkania z bajką w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki

  • Dodano: 2021-07-23 09:15

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza na wyjątkowe sobotnie spotkania z ożywionymi postaciami z ilustracji książkowych, którym towarzyszyć będą kiermasze książek i akcje bookcrossing. „Jak żywe! – cztery plenerowe spotkania z bajką” odbędą się w soboty 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia 2021 o godz. 11.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązuje limit miejsc.

W najbliższą sobotę, 24 lipca zapraszamy na spotkanie z aktorem Teatru Zagłębia Tomaszem Muszyńskim, który wcieli się w jedną z postaci z „Alicji w Krainie Czarów”.

Podczas ogrodowych spotkań, aktorzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu (partner akcji letniej) oraz pracownicy MBP, dzięki kostiumom, charakteryzacji i grze aktorskiej, przeobrażą się w postacie z ilustracji wybranych książek, a następnie odczytają wspomniane książeczki dzieciom. Doszły nas słuchy, że z tej okazji Mediatekę odwiedzą Ania z Zielonego Wzgórza, demoniczna Cruella, dobra wróżka chrzestna i Kapelusznik z Krainy Czarów.

Dodatkowo, uczestnicy ogrodowych spotkań będą mogli wziąć udział w akcji bookcrossingowej (wymiana - książka za książkę) oraz zapoznać się z aktualną ofertą rynku wydawniczego dla dzieci i młodzieży przy pełnym ilustratorskich perełek stoisku Księgarni Bookszpan z Sosnowca (partner akcji letniej). Warto zabrać ze sobą portfel lub kartę płatniczą.

Jak żywe! – plenerowe spotkania z bajką w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również