Wiadomości z Sosnowca

Włamywacz zatrzymany chwilę po kradzieży

  • Dodano: 2019-05-29 09:30

Sosnowieccy policjanci wykonując czynności tuż po włamaniu do domu, do jakiego doszło w dzielnicy Kazimierz, zatrzymali jego sprawcę.

41-latek wpadł w ich ręce chwilę po tym, jak opuścił budynek

Miał przy sobie tylko klucze, bowiem zamierzał sprawdzić, czy pozostał niezauważony, po czym wrócić do wnętrza później.

Policjanci dostali zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w dzielnicy Kazimierz. Kiedy sprawdzali okolicę, ich uwagę przykuł mężczyzna, który na ich widok zaczął zachowywać się nerwowo- wyraźnie próbował uniknąć spotkania. Okazało się, że policyjna intuicja nie zawiodła. Chwilę później wyszło na jaw, że 41-latek ma przy sobie klucze od garażu i pomieszczeń gospodarczych domu, do którego chwilę wcześniej się włamał, wybijając szybę w oknie.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży

Wyjaśnił, że po wtargnięciu przez okno do domu, ukradł klucze od pomieszczenia gospodarczego i garażu i wycofał się, chcąc sprawdzić czy nikt go nie zauważył. Zamierzał obserwować dom i wejść do niego na powrót, kiedy będzie pewien, że nic mu nie grozi, został jednak zatrzymany przez policjantów. Włamywacz usłyszał już zarzuty a Prokurator objął go policyjnym dozorem i wydał mu zakaz opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem może mu teraz grozić do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również