Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Dwaj włamywacze już w areszcie

  • Dodano: 2018-07-05 07:45, aktualizacja: 2018-07-05 07:55

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji I zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie dokonali szeregu włamań do różnego rodzaju obiektów. Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Tym razem ich łupem padły m. in. elektronarzędzia, sprzęt sportowy i elektroniczny. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia.

Pierwszy ze sprawców, 20-letni mieszkaniec Sosnowca, został zatrzymany już 4 dni po dokonaniu kradzieży. Drugiego, 22-letniego, również pochodzącego z Sosnowca zatrzymano 3 dni później. W trakcie zatrzymania okazało się dodatkowo, że ma on przy sobie prawie siedem porcji amfetaminy. Jak ustalili śledczy, z jednego z garaży w centrum miasta mężczyźni ukradli elektronarzędzia, sprzęt sportowy i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 1000 zł.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że drugi ze sprawców jest również odpowiedzialny za dokonanie włamania do samochodu, do jakiego doszło w połowie czerwca na jednej z ulic centrum miasta. Skradziony został wówczas sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ponad 4000 zł. I w tym przypadku mundurowi odzyskali część zrabowanego mienia. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty. 20-latek za współudział w kradzieży może trafić do więzienia na 5 lat, 22-latkowi za kradzież z włamaniem może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie oczywiście również za posiadanie narkotyków.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.