Wiadomości z Sosnowca

Teatr Zagłębia partnerem dla biznesu

  • Dodano: 2024-01-25 10:00

Niebanalne spektakle, działania edukacyjne i społeczne. Inkluzyjność i otwartość. Teraz nadszedł czas na kolejny krok.

Teatr Zagłębia staje się członkiem izb gospodarczych

- W sezonie odwiedza nas średnio 50 tys. widzów, a nasze komunikaty docierają co miesiąc do ok. 150 tys. osób. Odwiedzamy polskie i zagraniczne festiwale, gramy w zaprzyjaźnionych ośrodkach kultury rozsianych po całym kraju. Nasze działania nie ograniczają się tylko do tych o charakterze artystycznym – wychodzimy naprzeciw placówkom oświatowym, realizując z powodzeniem warsztaty edukacyjne, propagujemy ekologię i akcje prospołeczne. Teraz nadszedł czas, by pójść krok dalej. Czas na partnerstwo z biznesem – mówi dyrektorka Teatru Zagłębia Iwona Woźniak.

Biznes i kultura mogą się wiele od siebie nauczyć, a ich współpraca może przynieść bardzo dobre rezultaty i wpływać na rozwój pozostałych sektorów. Aby tak się jednak stało, potrzebny jest zarówno wspólny język pomiędzy przedstawicielami biznesu i kultury, jak i płaszczyzny, w których ta współpraca mogłaby się rozwijać. To dlatego Teatr Zagłębia stał się członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i honorowym członkiem Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej.

- Chcemy stać się częścią tej społeczności, by wspólnie działać na rzecz naszego regionu, wzajemnie promować się i wspierać – wyjaśnia dyrektorka.

Wręczenie aktu członkostwa dla Teatru Zagłębie

Teatr Zagłębia formalnie stał się ważną częścią gospodarki regionu. Uroczyste wręczenie aktu członkowska w RIG Katowice odbyło się przy okazji poniedziałkowego Gospodarczego Otwarcia Roku, które połączone było z otwartym spotkaniem Firm Członkowskich, czyli corocznym wydarzeniem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W tropikalnej scenerii Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium w Sosnowcu o współpracy i synergii działań po raz pierwszy z przedstawicielami Teatru Zagłębia – już jako członkami RIG – rozmawiali przedstawiciele władz rządowych, samorządu wojewódzkiego i lokalnego, a także przedstawiciele instytucji związanych z biznesem.

Wcześniej Zagłębiowska Izba Gospodarcza zdecydowała o włączeniu Teatru Zagłębia w poczet honorowych członków ZIG.

- To dla nas wyróżnienie, które pokazuje, że łącząc siły, działając razem ramię w ramię i traktując się po partnersku, jesteśmy w stanie zrobić dla naszego regionu znacznie więcej – odpowiedzialnie go promować i pokazywać, że tu naprawdę dba się jakość– komentuje Iwona Woźniak.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również