Wiadomości z Sosnowca

Stypendia dla młodych artystów w Sosnowcu. Sprawdź laureatów!

 • Dodano: 2024-01-26 11:15

Przyznano miejskie stypendia artystyczne w roku szkolnym i akademickim 2023/2024. W sumie otrzymało je dziewięć osób.

W Sosnowcu nagrodzono uzdolnionych uczniów

O Miejskie Stypendium Artystyczne na rok szkolny i akademicki 2023/2024 ubiegało się 21 uzdolnionych artystycznie uczniów i studentów, będących mieszkańcami naszego miasta i realizujących swoje zainteresowania w zakresie jednej z dziedzin sztuki: muzyki, plastyki, tańcu, sztuce teatralnej lub filmowej, literaturze, fotografii, architekturze, wzornictwie przemysłowym bądź stylizacji i projektowaniu ubioru. Laureatów i finalistów konkursów, turniejów i festiwali na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

– Gratuluję wszystkim uczniom, którzy otrzymali stypendia artystyczne. Cieszy fakt, że mamy w mieście tak uzdolnioną młodzież. Jestem przekonany, że środki finansowe, które trafią do nich pomogą w dalszym rozwoju artystycznym. Liczba wniosków, która do nas wpłynęła była największa od kilku lat – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nagrodzeni stypendyści z Sosnowca

 • Kacper Dudek (15 lat)  – uczeń  klasy puzonu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Laureat I miejsca 13. Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Jastrzębiu Zdroju oraz zdobywca III nagrody w 42. Konkursie Młodego Muzyka Szczecinek 2023. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
   
 • Michalina Feler (13 lat) – uczennica SP 13 w Sosnowcu oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu w klasie trąbki. W roku szkolnym 2022/2023 zdobyła nagrody i wyróżnienia w aż 7 konkursach o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, w tym I miejsce w I Brass Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Łańcucie.
   
 • Zuzanna i Filip Jakubczyk (17 lat) – Zuzanna jest uczennicą IV LO im. S. Staszica, a Filip uczy się w Technikum nr 8 w Sosnowcu.  Rodzeństwo z tańcem towarzyskimi związane jest od ponad 12 lat. W ubiegłym roku szkolnym uzyskali wysokie noty w stylu latynoamerykańskim i standardowym na mistrzostwach Polski, festiwalach oraz turniejach tańca towarzyskiego o randze międzynarodowej.
   
 • Maja Selega (11 lat) – uczennica SP nr 19 w Sosnowcu, tańczy hip-hop od 6 roku życia. Do jej największych osiągnięć ubiegłego roku zaliczyć można nie tylko wysokie miejsca jako członkini grupy turniejowej Power Flava, ale również wiele sukcesów indywidualnych na takich wydarzeniach jak np. Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego.
   
 • Natalia Hudy (18 lat) – uczennica klasy skrzypiec w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II ST. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureatka wielu nagród, m.in.: zdobywczyni II miejsca w 4. Międzynarodowym Konkursie Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku.
   
 • Oriana Hoppe (15 lat) – uczennica VI. LO im. Janusza Korczaka w Sosnowcu reprezentująca klub „Sukces” w Jaworznie, gdzie trenuje taniec towarzyski. W roku 2022/2023 sukcesy odniosła zarówno w turniejach ogólnopolskich jak i międzynarodowych zajmując pierwsze i drugie miejsca oraz zdobywając, wraz z partnerem tanecznym, tytuł Mistrzów Polski Polish Open Championships.
   
 • Alicja Jabłońska (10 lat) – uczennica Szkoły Podstawowej nr 17 w Sosnowcu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Kiepury w Sosnowcu w klasie fortepianu. Zdobywczyni wysokich not w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich – 14. Międzynarodowy Konkursu Pianistyczny „Młody Wirtuoz” oraz Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży „Fortepian Paderewskiego”.
   
 • Pola Nowak (11 lat) – uczęszcza do Zespołu Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu, a jej pasją jest taniec zarówno hip-hop, locking jak i hause. Jest członkinią grupy tanecznej Power Flava, z którą zdobyła liczne nagrody. Odnosi także ogromne sukcesy indywidualne na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Stypendia dla młodych artystów w Sosnowcu. Sprawdź laureatów! / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również