Wiadomości z Sosnowca

Policjanci z uczniami IX LO w Sosnowcu rozmawiali o przemocy

  • Dodano: 2023-04-04 07:15, aktualizacja: 2023-04-03 19:19

W ubiegłą środę w IX Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu odbyły się prelekcje dla uczniów, podczas którego policjanci poruszyli temat przemocy, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz sposoby reakcji na akty przemocy wśród młodzieży. Spotkanie prowadzili dzielnicowi z Komisariatu III.

Zwiększanie świadomości wśród młodzieży

Spotkania z młodzieżą to jeden ze stałych elementów służby dzielnicowego. To właśnie oni jako pierwsi dowiadują się o różnego rodzaju zachowaniach ryzykownych czy niewłaściwych, jakie zdarzają się uczniom szkół. Wówczas, by szybko reagować na problem, próbują dotrzeć do jego źródła i zaradzić mu jak najszybciej.

Wiedząc o negatywnym zjawisku, starają się zwiększać świadomość pozostałych uczniów szkół, tym samym działając profilaktycznie. Tym razem policjanci pochylili się nad problematyką przemocy i aktów agresji wśród młodzieży. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, czym charakteryzuje się przemoc wobec rówieśników, a także jak reagować w przypadku doświadczenia tego typu zachowania. Mundurowi przybliżyli młodzieży również zasady odpowiedzialności karnej, a także opowiedzieli o rodzajach popełnianych przestępstw. Dzięki temu uczestnicy mogli dowiedzieć się, że niektóre zachowania mogą mieć dla nich poważne skutki.  

Kolejne spotkania nastąpią już wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również