Wiadomości z Sosnowca

Plateriada 2018, czyli pojedynek humanistów w II LO

  • Dodano: 2018-06-07 08:00, aktualizacja: 2018-06-07 08:13

24 maja w auli Liceum im. E. Plater rozstrzygnięta została IV edycja Konkursu Wiedzy Humanistycznej dla gimnazjalistów – PLATERIADA.

Patronat nad imprezą objął Prezydenta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Jak co roku uczestnicy konkursu udowodnili, że prawdziwy humanista to miłośnik szerokiej wiedzy z różnych dziedzin i świetnie poradzili sobie z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami. W pierwszym etapie dwuosobowe drużyny zmagały się z testem z historii i wiedzy o społeczeństwie, a w finale pięć najlepszych zespołów uczestniczyło w wielkim humanistycznym quizie. Zwycięska drużyna tegorocznego konkursu to Anna Przeorska i Szymon Jakubas reprezentujący Katolickie Niepubliczne Gimnazjum nr 5 w Sosnowcu. Na drugi miejscu uplasowała się drużyna Gimnazjum nr 16, w składzie: Łukasz Pudło i Filip Danielkis. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli przedstawiciele Gimnazjum nr 13 – Aleksandra Dudek i Szymon Stodółkiewicz.

Uczestników oceniało jury w składzie: Justyna Tulicka, dyrektor II LO;  Adrian Musiał, asystent poseł do PE Jadwigi Wiśniewskiej; Wojciech Wydmański, absolwent LO Plater i Laureat Olimpiady Historyczej; Paweł Jochymczyk, tegoroczny finalista Olimpiady Historycznej oraz uczeń klasy II d politologiczno – prawnej Juliusz Nowak.

Organizatorami byli nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie - Katarzyna Uliniarz i Halina Białas.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.