Wiadomości z Sosnowca

Na chodniku znaleziono zakrwawionego mężczyznę. Zatrzymano sprawce usiłowania zabójstwa

  • Dodano: 2022-07-05 09:00

Policjanci z komisariatu II w Sosnowcu już w niespełna godzinę po zdarzeniu zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa. 30-letni mężczyzna jest podejrzany o wielokrotnie ugodzenie nożem 35-latka. Podejrzany usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sosnowiec. 30-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Sosnowieccy policjanci zostali poinformowani, że na jednej z ulic w dzielnicy Pogoń, leży na chodniku ranny i zakrwawiony mężczyzna. Gdy patrol dotarł na miejsce, była tam już załoga pogotowia ratunkowego, jednak z uwagi na obrażenia, nie mogli nawiązać kontaktu z poszkodowanym.

Policjanci przystąpili do pracy i już kilka chwil później ustalili, gdzie może nadal ukrywać się sprawca. Weszli do jednego z mieszkań przy sąsiedniej ulicy, jednak przebywająca tam kobieta twierdziła, że nikogo oprócz niej w nim nie ma. Mimo tego przeszukali pomieszczenia i w jednym z nich natknęli się na nadal zakrwawionego sprawcę. Znaleźli również nóż, którym wielokrotnie ranił on swoją ofiarę.

Mężczyzna i 36-letnia kobieta zostali zatrzymani

Po sprawdzeniu kobietę zwolniono. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału, prokurator przedstawił 30-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Aresztowanemu może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również