Wiadomości z Sosnowca

Koncert Baranovski w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-01-22 11:00

Za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland. Dał się on poznać także z koncertów grupy XXANAXX, z którą do niedawna występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię.  

Kiedy na początku 2018 roku BARANOVSKI zaczął odkrywał pierwsze karty nie mógł się spodziewać ile wydarzy się wokół niego w kolejnych miesiącach. Tymczasem już w debiutanckim sezonie udało mu się dwukrotnie wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce. Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”, który do dziś nie schodzi z wysokich rotacji wielu polskich rozgłośni. Jeszcze lepiej poradziła sobie kolejna piosenka BARANOVSKIEGO pt. „Luźno”, która spośród piosenek śpiewanych po polsku w radiu jesienią 2018 roku ustępowała jedynie przebojom Dawida Podsiadło, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania.

Dodając do tego występy na scenach najważniejszych koncertowych wydarzeń w Polsce, na czele z Open’erem, Orange Warsaw Festivalem i Męskim Graniem śmiało można mówić o jednym z najbardziej udanych debiutów ubiegłego roku. Najlepszym potwierdzeniem tego nominacja do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”. W 2019 rok BARANOVSKI wszedł z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. Nie mniej chwytliwym i przyjaznym radiu jak dotychczasowe propozycje, acz utrzymanym w zupełnie innym tonie. Mowa o piosence „Zbiór” - łagodnej i nastrojowej balladzie, w której BARANOVSKI pokazał się jako romantyczny wrażliwiec, muzycznie zaś dał w niej wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage.

Za BARANOVSKIM kolejny bardzo udany letni sezon wypełniony licznymi koncertami, w tym występami na Olsztyn Green Festival, Fest Festival w Chorzowie i warszawskim festiwalu Co Jest Grane. Latem wokalista wystąpił także na transmitowanym przez TVN festiwalu Top Of The Top w Sopocie.

Aktualny singiel „Czułe miejsce” jest obecnie najczęściej graną polską piosenką w stacjach radiowych w całym kraju. Jego premiera zbiegła się z ogłoszeniem zdobycia przez BARANOVSKIEGO Złotych Płyt za piosenki „Dym” i „Luźno”. 25 października swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, która w zgodnej opinii krytyków jest jednym z najlepszych popowych albumów roku 2019 i która potwierdza, że przed BARANOVSKIM wkrótce kolejne duże sukcesy.


14.02.2020 godzina 19:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA
ul. Warszawska 2, Sosnowiec

Bilety w cenie: Kat.A - 45,00zł / Kat.B - 35,00zł
Bilety dostępne:

  • online na stronie www.kiepura.pl
  • w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA
  • oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

Zapraszamy

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    14.02.2020 godzina 19:00 odbył się koncert.Bilety w cenie: Kat.A - 45,00zł / Kat.B - 35,00złDziękuję za wiadomość w dniu 2020-01-23.Pewnie pójdę na ten koncert jak mi ujmiecie troszkę życia.Autorom Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2015!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.