Wiadomości z Sosnowca

Koncert Baranovski w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-01-22 11:00

Za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland. Dał się on poznać także z koncertów grupy XXANAXX, z którą do niedawna występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię.  

Kiedy na początku 2018 roku BARANOVSKI zaczął odkrywał pierwsze karty nie mógł się spodziewać ile wydarzy się wokół niego w kolejnych miesiącach. Tymczasem już w debiutanckim sezonie udało mu się dwukrotnie wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce. Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”, który do dziś nie schodzi z wysokich rotacji wielu polskich rozgłośni. Jeszcze lepiej poradziła sobie kolejna piosenka BARANOVSKIEGO pt. „Luźno”, która spośród piosenek śpiewanych po polsku w radiu jesienią 2018 roku ustępowała jedynie przebojom Dawida Podsiadło, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania.

Dodając do tego występy na scenach najważniejszych koncertowych wydarzeń w Polsce, na czele z Open’erem, Orange Warsaw Festivalem i Męskim Graniem śmiało można mówić o jednym z najbardziej udanych debiutów ubiegłego roku. Najlepszym potwierdzeniem tego nominacja do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”. W 2019 rok BARANOVSKI wszedł z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. Nie mniej chwytliwym i przyjaznym radiu jak dotychczasowe propozycje, acz utrzymanym w zupełnie innym tonie. Mowa o piosence „Zbiór” - łagodnej i nastrojowej balladzie, w której BARANOVSKI pokazał się jako romantyczny wrażliwiec, muzycznie zaś dał w niej wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage.

Za BARANOVSKIM kolejny bardzo udany letni sezon wypełniony licznymi koncertami, w tym występami na Olsztyn Green Festival, Fest Festival w Chorzowie i warszawskim festiwalu Co Jest Grane. Latem wokalista wystąpił także na transmitowanym przez TVN festiwalu Top Of The Top w Sopocie.

Aktualny singiel „Czułe miejsce” jest obecnie najczęściej graną polską piosenką w stacjach radiowych w całym kraju. Jego premiera zbiegła się z ogłoszeniem zdobycia przez BARANOVSKIEGO Złotych Płyt za piosenki „Dym” i „Luźno”. 25 października swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, która w zgodnej opinii krytyków jest jednym z najlepszych popowych albumów roku 2019 i która potwierdza, że przed BARANOVSKIM wkrótce kolejne duże sukcesy.


14.02.2020 godzina 19:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA
ul. Warszawska 2, Sosnowiec

Bilety w cenie: Kat.A - 45,00zł / Kat.B - 35,00zł
Bilety dostępne:

  • online na stronie www.kiepura.pl
  • w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA
  • oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury

Zapraszamy

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    14.02.2020 godzina 19:00 odbył się koncert.Bilety w cenie: Kat.A - 45,00zł / Kat.B - 35,00złDziękuję za wiadomość w dniu 2020-01-23.Pewnie pójdę na ten koncert jak mi ujmiecie troszkę życia.Autorom Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2015!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.