Wiadomości z Sosnowca

Kolejni ukarani za nieprzestrzeganie ograniczeń w związku z epidemią Covid-19

  • Dodano: 2020-04-02 14:30

Sosnowieccy policjanci kontrolują czy mieszkańcy miasta stosują się do ograniczeń nałożonych na nich w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa wywołującego Covid-19. Wczoraj troje młodych ludzi zostało ukaranych mandatami karnymi za lekceważenie zakazu wspólnego poruszania się po ulicy. To tylko jeden z przykładów legitymowania i ukarania osób oraz sprawdzenia miejsc, do tej pory tłumnie odwiedzanych przez mieszkańców.

Policjanci z patrolu interwencyjnego Komisariatu Policji I w Sosnowcu każdego dnia wielokrotnie sprawdzają miejsca, dotychczas chętnie i tłumnie odwiedzane przez mieszkańców miasta. W obecnym czasie spotkania towarzyskie mogą się skończyć tragicznie- każde z nich niesie ze sobą ryzyko przenoszenia się wirusa, który może poważnie zagrażać życiu wielu osób. Dlatego policjanci prowadzą działania, mające na celu egzekwowanie obowiązujących przepisów, nakładających na mieszkańców ograniczenia. Jednym z nich jest zakaz przemieszczania się po mieście, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu wykonywania czynności zawodowych, zadań służbowych lub zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Wszystkie inne przypadki, kiedy mieszkańcy miasta przemieszczają się lub co gorsza, gromadzą w innym celu, są przez policjantów surowo karane. Wczoraj przekonało się o tym troje mieszkańców Sosnowca, którzy w centrum miasta spotkali się towarzysko. Każde z nich zostało ukarane mandatem karnym. Tylko wczoraj sosnowieccy policjanci nałożyli 40 mandatów za różnego rodzaju naruszenia związane z pandemią Covid-19. Dodatkowo w 5 kolejnych przypadkach do sądu zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zagłębiak

    I słusznie jest zakaz to stosujmy sie do niego. Wychodzimy gdy jest potrzeba a nie pałętanie sie bez celu i pogaduchy z kolegami

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również