Wiadomości z Sosnowca

Gwiazdy wakeboardingu z Europy i Afryki powalczą o medale Sosnowcu!

  • Dodano: 2019-07-22 08:00, aktualizacja: 2019-07-22 08:51

Już w przyszły weekend Wake Zone Stawiki w Sosnowcu będzie areną Mistrzostw Europy i Afryki w wakeboardzie, wakeskate i sitwake’u w najbardziej prestiżowej kategorii „Open”. Przez trzy dni od 25 do 27 lipca w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego będzie toczyć się będzie rywalizacja wśród kobiet i mężczyzn o medale w wakeboardzie, wakeskacie, a także w odmianie wakeboardu dla osób z niepełnosprawnością, czyli z angielskiego „Seated”.

W tej chwili udział w zawodach potwierdziło około 100 zawodników z ponad 20 państw. Wielu z nich już trenuje na sosnowieckim akwenie  - Coraz większa liczba zawodników odwiedza Wake Zone Stawiki w ramach treningów przed Mistrzostwami. Do tej pory możemy pochwalić się, że początkiem czerwca odwiedzili nas: Mistrzyni Świata Juniorek w Wakeboardzie Vanessa Weinhauer, zawodniczka pochodząca z Niemiec, Mistrz Świata w Wakeboardzie w kategorii open Lior Sofer pochodzący z Izraela oraz Wicemistrzyni Świata w wakeskate Ori Boujo również pochodząca z Izraela - mówi Aleksandra Gogola-Brand Manager ośrodka.

Wake Zone Stawiki w Sosnowcu to znakomity obiekt. Jego infrastruktura z pewnością pozwoli na przeprowadzenie tej imprezy na najwyższym światowym poziomie. Miejscowy klub - KS Wake Zone Stawiki, który jest członkiem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, prowadzą ludzie z pasją i doświadczeniem. W 2018 roku właśnie tam odbyły się Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie, Wakeskacie, Sitwake’u i była to bardzo udana impreza, pod wieloma względami rekordowa – mówi Wiesław Kurnik, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Włożyliśmy wiele pracy, by Stawiki znów przyciągały mieszkańców całego regionu. Zainwestowaliśmy kilka milionów złotych, ale nie spodziewaliśmy się, że ta przestrzeń będzie robiła taką furorę. Dopełnieniem wszystkich zmian jest wyciąg wakebordowy na samym akwenie – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Organizacja Mistrzostw Europy i Afryki w Wakeboardzie i Wakeskacie to bez wątpienia wyróżnienie dla naszego Związku. Jestem pewien, że te zawody będą wspaniała promocją dyscypliny ale też naszego kraju, regionu i miasta gospodarza – mówi Paweł Szabelewski, sekretarz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Wake Zone Stawiki to najnowocześniejszy kompleks wyciągów do nart wodnych i wakeboardu w Polsce

Ośrodek to nie tylko pięciosłupowy wyciąg FSC 5.0 Rixen o długości 750 m oraz dwusłupowy wyciąg szkoleniowy 2.0 Sesitec o długości 200 m, ale również Aquator - największy w Polsce wodny tor przeszkód położony tuż przy plaży. Doskonałym uzupełnieniem wakeparku jest całoroczny beach bar- „Przystań na Stawikach”. Właściciele ośrodka zadbali o komfort użytkowników wyposażając go w wypożyczalnie, sklep ze sprzętem i odzieżą, serwis, zaplecze sanitarne wraz z przebieralniami.

W sezonie odbywają się imprezy cykliczne m.in. nocna jazda, impreza przebierana, eventy tylko dla Pań. Podczas wakacji dla dzieci i młodzieży organizowane są półkolonie. Każdy użytkownik wakeparku jest szkolony przez naszych instruktorów. W ramach działalności wakeparku wygospodarowano godziny dla początkujących, gdzie wyciąg zwalnia tempo, treningi dla Pań, oraz treningi dla Klubu Wake Zone Stawiki. Klub Sportowy Wake Zone Stawiki jest  to organizacja non profit zrzeszona w Polskim Związku Motorowodnym i Nart Wodnych, zajmująca się rozwojem sportów wodnych w Polsce, oferująca możliwość trenowania dyscyplin Wakeboard i narty wodne za wyciągiem przez wykwalifikowanych trenerów jednocześnie wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski i Europy. W 2018 roku na terenie ośrodka odbyły się Mistrzostwa Polski, na których członkowie klubu wywalczyli 4 medale.


LINK DO OFICJALNEGO TEASERA MISTRZOSTW EUROPY I AFRYKI

LINK DO OFICJALNEGO TRAILERA MISTRZOSTW EUROPY I AFRYKI

OFICJALNY FUN PAGA MISTRZOSTW

#EAwakechamp2019

Gwiazdy wakeboardingu z Europy i Afryki powalczą o medale Sosnowcu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.