Wiadomości z Sosnowca

Czy zima wróci na święta? Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [17-23.12]

  • Dodano: 2021-12-17 10:00, aktualizacja: 2021-12-17 14:25

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia wróci do nas zimowa pogoda. Czy w tym roku będą białe święta? Zapoznaj się z prognozą pogody na ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem!

Tygodniowa prognoza pogody [17 - 23 grudnia]

Pogoda na tydzień w Sosnowcu

Oto prognoza pogody na kolejny tydzień grudnia! Czy w województwie śląskim czekają nas opady śniegu? Czy zima zostanie z nami na dłużej? Sprawdź!

Piątek 17 grudnia

W piątek będzie pochmurno. Możliwe są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 do 4 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty.

Sobota 18 grudnia

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Mogą występować słabe opady deszczu ze śniegiem lub mżawki. Temperatura w ciągu dnia w okolicach 2 stopni, a w nocy poniżej 0. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Niedziela 19 grudnia

Niedziela będzie pochmurna i deszczowa. W ciągu dnia termometry pokażą nawet powyżej 5 kresek. W nocy zrobi się odrobinę chłodniej - w okolicach 2 stopni. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni.

Poniedziałek 20 grudnia

Wraz z nowym tygodniem przyjdzie ochłodzenie i przelotne opady śniegu. Temperatura będzie utrzymywać się nieco powyżej zera, ale przez porywisty wiatr odczucie temperatury będzie niższe.

Wtorek 21 grudnia

Wtorek będzie jeszcze chłodniejszy. Temperatura w ciągu dnia będzie utrzymywać się w okolicach -2 stopni. W nocy spadnie nawet do -6. Możliwe przelotne opady deszczy ze śniegiem lub śniegu. Wiatr będzie już słabszy.

Środa 22 grudnia

Kolejny chłodny dzień. Temperatura podobnie jak w poniedziałek, w granicach od -2 w dzień do -6 w nocy. Ciąg dalszy przelotnych opadów deszczu ze śniegiem lub śniegu. 

Czwartek 23 grudnia

Mróz nie odpuści, ale będzie nieco cieplej. Niebo będzie zachmurzone przez cały dzień. W ciągu dnia termometry będą pokazywać nieco poniżej zera. W nocy pokażą 3 stopnie na minusie.


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj zimowy okres najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, by się ciepło ubrać i włożyć nieprzemakające buty, nikt nie wie kiedy znów zaskoczą nas opady śniegu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.