Wiadomości z Sosnowca

Czy zima wróci na święta? Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [17-23.12]

  • Dodano: 2021-12-17 10:00, aktualizacja: 2021-12-17 14:25

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia wróci do nas zimowa pogoda. Czy w tym roku będą białe święta? Zapoznaj się z prognozą pogody na ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem!

Tygodniowa prognoza pogody [17 - 23 grudnia]

Pogoda na tydzień w Sosnowcu

Oto prognoza pogody na kolejny tydzień grudnia! Czy w województwie śląskim czekają nas opady śniegu? Czy zima zostanie z nami na dłużej? Sprawdź!

Piątek 17 grudnia

W piątek będzie pochmurno. Możliwe są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 do 4 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty.

Sobota 18 grudnia

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Mogą występować słabe opady deszczu ze śniegiem lub mżawki. Temperatura w ciągu dnia w okolicach 2 stopni, a w nocy poniżej 0. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Niedziela 19 grudnia

Niedziela będzie pochmurna i deszczowa. W ciągu dnia termometry pokażą nawet powyżej 5 kresek. W nocy zrobi się odrobinę chłodniej - w okolicach 2 stopni. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni.

Poniedziałek 20 grudnia

Wraz z nowym tygodniem przyjdzie ochłodzenie i przelotne opady śniegu. Temperatura będzie utrzymywać się nieco powyżej zera, ale przez porywisty wiatr odczucie temperatury będzie niższe.

Wtorek 21 grudnia

Wtorek będzie jeszcze chłodniejszy. Temperatura w ciągu dnia będzie utrzymywać się w okolicach -2 stopni. W nocy spadnie nawet do -6. Możliwe przelotne opady deszczy ze śniegiem lub śniegu. Wiatr będzie już słabszy.

Środa 22 grudnia

Kolejny chłodny dzień. Temperatura podobnie jak w poniedziałek, w granicach od -2 w dzień do -6 w nocy. Ciąg dalszy przelotnych opadów deszczu ze śniegiem lub śniegu. 

Czwartek 23 grudnia

Mróz nie odpuści, ale będzie nieco cieplej. Niebo będzie zachmurzone przez cały dzień. W ciągu dnia termometry będą pokazywać nieco poniżej zera. W nocy pokażą 3 stopnie na minusie.


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj zimowy okres najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, by się ciepło ubrać i włożyć nieprzemakające buty, nikt nie wie kiedy znów zaskoczą nas opady śniegu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.