Wiadomości z Sosnowca

To właśnie Twoje ciało pozwala Ci na smakowanie życia. Zadbaj o nie tak jak zasługuje

  • Dodano: 2022-02-22 09:15

Odczuwasz ciągłe zmęczenie i zdenerwowanie? Dźwięk budzika o poranku powoduje narastanie w Tobie frustracji? Jeśli tak to jest to najwyższy czas na zmianę! Złe samopoczucie przekłada się na naszą efektywność. Gorzej wykonane obowiązki w pracy są powodem do złych relacji z szefem. Jeśli czujesz się bezsilny i nie wiesz jak sobie z tym poradzić to świetnie trafiłeś. Rozwiązanie Twoich problemów znajdziesz właśnie w tym artykule!

Dosha – odkryj swoje siły życiowe i poznaj sekret funkcjonowania Twojego organizmu

Zapewne gdzieś już słyszałeś o ajurwedzie, indyjskiej medycynie naturalnej. Nie wierzysz w jej zbawienne działanie? Pozwól przedstawić sobie na czym polega jej idea! Zacznijmy od początku. Każdy z nas jest indywidualnością. Choć z pozoru wyglądamy podobnie to nasz charakter jest rzeczą wyróżniającą nas spośród tłumu. Owszem, mamy wspólne cechy, jednak każdy z nas posiada coś wyjątkowego, co czyni nas niepowtarzalnymi. Właśnie to charakteryzuje ajurwedyjską naukę – indywidualne podejście do każdej osoby! Zgodnie z jej ideą każdy człowiek posiada siły życiowe zwane doshami odpowiadające za poszczególne elementy organizmu. Na podstawie tego wyróżnia się:

  • doshę vata – skupia się na ruchach ciała, umysłu i zmysłów, a także reguluje proces wydalania,

  • doshę pitta – zapewnia organizmowi ciepło, wpływa na proces trawienny i metabolizm,

  • doshę kapha – skupia się na zachowaniu prawidłowej fizyczności oraz równowadze płynów wewnątrzustrojowych.

Zgodnie z ajurwedą ciało ludzkie stanowi połączenie wszystkich trzech doshy, a naszym głównym celem jest zadbanie o harmonie pomiędzy nimi.

Zadbaj o wewnętrzne piękno z ajurwedą. Jego nie poprawisz operacjami plastycznymi

Niepodważalny jest fakt, że wygląd ludzki uzależniony jest od sposobu myślenia i nastawienia do świata. Zastanów się jak zmieniał się Twój wygląd pod wpływem stresu i długotrwałego zmęczenia? Nadmiernie wypadające włosy, szara cera, podkrążone oczy to cechy charakterystyczne takiego stanu. Ciało i dusza stanowią nierozerwalny duet i tylko ich wspólne, prawidłowe działanie jest kluczem do piękna. Wdrażając ajurwedę w swoje życie, zyskujesz gwarancję piękna zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Teraz pewnie zastanawiasz się od czego zacząć? Twój pierwszy krok to poznanie siebie. W tym celu przydatna okaże się medytacja pozwalająca zajrzeć w głąb. Krok drugi to oczyszczenie organizmu z toksyn. Niestety, ale współczesny styl życia sprawia, że każdego dnia jesteśmy bombardowani złą energią. Aby otworzyć sobie drogę do szczęścia musisz się jej pozbyć. W sklepie internetowym DEVA Harmony znajdziesz preparaty ziołowe wspomagające oczyszczanie oraz ogólne działanie organizmu. Pamiętaj, że zalety ziołolecznictwa są wykorzystywane od zarania dziejów. Sam na sobie wypróbuj ich zbawienny wpływ!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.