Wiadomości z Sosnowca

Odtrucie alkoholowe Katowice - Częstochowa - Sosnowiec

  • Dodano: 2020-09-18 12:00

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe jest procesem, w którym pozbywamy się najbardziej szkodliwych toksyn. To zabieg bezbolesny, który może pomóc nam w przypadku problemów i złego samopoczucia po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Zatrucie alkoholowe potrafi bardzo popsuć nam humor, ale również sprawia, że zaburzone są niektóre funkcje organizmu. By powrócić do równowagi, należy poddać się detoksowi alkoholowemu. Jeśli jesteś  z takich miast jak Katowice, Częstochowa czy Sosnowiec to takiemu zabiegowi możesz się poddać np. w https://odtruwaniekatowice.pl/. Dzięki temu na pewno poczujemy znaczną różnicę. 

Czym jest odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe polega na podaniu dwóch kroplówek, w których znajduje się kolejno glukoza, a także sól fizjologiczna. Druga substancja to nic innego, jak minerały, które znajdują się w naszym organizmie. Podczas spożywania alkoholu nasza wątroba metabolizuje go w niegroźny dla nas kwas. Mimo, że jest on dla nas niegroźny, organizm bardzo szybko go wydala. To sprawia, że pozbywamy się również minerałów, takich jak potas i magnez. Niestety skutkuje to dużymi problemami z bólem głowy, ale również drżeniem mięśni. Bez odpowiedniej ilości minerałów, nasz organizm, głównie układ nerwowy, nie może działać prawidłowo. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu poprzez kroplówkę czujemy się znacznie lepiej. Zmniejsza ona takie nieprzyjemne objawy, jak ból głowy, czy mięśni. Dzięki podaniu elektrolitów dożylnie, a nie w formie zawiesiny, wszystkie ważne składniki są bardzo szybko wchłaniane. Pozwala to na wyjątkowo szybkie nawodnienie oraz poprawę samopoczucia. Dodatkowo glukoza pozwala na wyrównanie poziomu cukru we krwi oraz sprawia, że jesteśmy silniejsi. Po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu osoba taka czuje się bardzo zmęczona, ma również problem z koncentracją oraz poruszaniem się. Po odtruciu alkoholowym poczuję się lepiej, bez takich objawów jak drżenie mięśni, czy problemy ze skupieniem uwagi. Taki zabieg pomoże w powrocie do normalności.

Jak odbywa się odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe jest poprzedzone przez wywiad, w trakcie którego osoba upoważniona do wykonywania takiego zabiegu zadaje pytania odnośnie zdrowia, a także przypuszczalnej ilości alkoholu, które dana osoba wypiła.

W ten sposób można ustalić, jakiej wielkości powinna być kroplówka z glukozą oraz druga kroplówka z solą fizjologiczną. Zabieg może być wykonany tylko przez pielęgniarza lub ratownika. Podawanie kroplówek trwa około godziny i przez ten czas jest monitorowany stan pacjenta. W razie problemów podawane są również leki przeciwbólowe oraz uspokajające. Dzięki temu może zmniejszyć się niepokój, ale również ustępują bóle głowy, które pojawiają się w przypadku silnego odwodnienia oraz dużej ilości toksyn w organizmie, spowodowanych przez zatrucie alkoholowe. Odtruwanie alkoholowe pozwoli na znacznie lepsze samopoczucie. Można wykonać je na drugi dzień po spożyciu alkoholu, ale również na dwa dni po. Jest to sposób również na oczyszczenie organizmu w przypadku tzw. Cugu alkoholowego, kiedy osoba uzależniona bardzo długo piła i poprawiała swój nastrój i samopoczucie za pomocą kolejnych dawek alkoholu. Dzięki odtruwaniu alkoholowemu, możemy poczuć się lepiej, ale również pomóc sobie w powrocie do normalnego życia. Odtruwanie alkoholowe jest pierwszym krokiem do trzeźwości a także sprawia, że znacznie łatwiej jest rozpocząć psychoterapię. Kiedy pozbędziemy się nadmiaru toksyn z organizmu poprawia się znacznie nasze samopoczucie oraz możemy trzeźwo oraz logicznie myśleć.

Terapia jest niezbędna do wydostania się z nałogu alkoholowego, jednak by móc ją przejść, należy na początku oczyścić organizm z toksyn, a także zaprzestać ciągłego picia alkoholu. W trzeźwości oraz z lepszą kondycją znacznie prościej jest rozpocząć terapię, która  da dobry skutek. W leczeniu na pewno pomoże nam kontakt z bliskimi, którzy również powinni uczęszczać na terapię. Pozwoli to na efektywniejsze przejście przez różne etapy leczenia, a także bliscy mogą poznać wszystkie najtrudniejsze momenty, jakie przechodzą osoby uzależnione od alkoholu. Dzięki takiemu leczeniu nie tylko odtruwanie alkoholowe, ale również późniejsze leczenie alkoholizmu jest znacznie prostsze. Mając wsparcie bliskich można bardzo dobrze poczuć się, ponieważ przy walce z nałogiem zawsze ważne jest obecność innych, którzy wiedzą jak mogą pomóc nam w trudniejszych momentach. Będzie to bardzo dobry pomysł, jeśli również osoba uzależnionej osoby przejdzie terapię, pozwalającą na zrozumienie mechanizmów uzależnienia. 

Czy odtruwanie alkoholowe należy powtarzać?

Często dzieje się tak, że odtruwanie alkoholowe należy powtórzyć, ponieważ po jednym zabiegu możemy nie pozbyć się wszystkich toksyn. Niestety też wiele osób, mimo odtrucia alkoholowego powraca później do nałogu. W takim wypadku za każdym razem należy odbyć odtruwanie alkoholowe, by później móc odnowić terapię w lepszym nastroju i kondycji fizycznej. Odtruwanie alkoholowe daje jednak wymierne rezultaty już po pierwszym razie.

Mogą z niego korzystać również osoby, które jednorazowo przesadziły z ilością alkoholu i chcą poczuć się lepiej. Jeśli jesteś zainteresowany odtruciem alkoholowym, a jesteś z takich miast jak Katowice, Częstochowa lub Sosnowiec, umów się już dziś na https://odtruwaniekatowice.pl/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.