Wiadomości z Sosnowca

Materac twardy - dla kogo jest odpowiednim wyborem?

  • Dodano: 2021-06-01 08:45, aktualizacja: 2021-06-01 08:53

Jednym z podstawowych aspektów przy wyborze odpowiedniego materaca jest jego twardość. Wiele osób mylnie wychodzi z założenia, że twardość wybiera się pod kątem indywidualnych upodobań. Tymczasem, materac musi być dostosowany do wagi ciała. Tylko wtedy spełni swoją rolę i zaoferuje komfortowy i głęboki sen. Dla kogo odpowiedni okaże się materac twardy? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze twardości materaca?

Materac twardy – dla kogo jest odpowiednim wyborem?

Zwykle spotkamy się z czterostopniową skalą twardości materacy, gdzie H1 to materace miękkie, H2 średnio-twarde, H3 twarde oraz H4 bardzo twarde. Do każdego stopnia twardości możemy przypisać pewien przedział wagi. Miękkie materace są odpowiednie dla osób o wadze do 60kg. Osoby ważące od 60 do 80kg powinny wybrać materac średnio-twardy. Materac twardy to dobra opcja dla osób, która mieszczą się w przedziale 80-100kg. Z kolei bardzo twardy materac H4 to wybór dla osób, których waga przekracza 100kg.

Dlaczego optymalna twardość materaca jest tak istotna? Ponieważ dba o prawidłowe podparcie naszego ciała podczas snu. Zbyt miękki materac sprawia, że zapadamy się w materacu, a nasz kręgosłup wygina się w luk, czego efektem są poranne bóle pleców. Z kolei zbyt twardy materac pogarsza krążenie krwi oraz skutkuje bólami w górnej i dolnej części pleców.

Jak działa materac z kilkoma strefami twardości?

Różne partie ciała wywierają inny nacisk na powierzchnię materaca. Najsilniejszy nacisk ma miejsce w okolicy górnej części pleców oraz pośladków. Materac twardy wyposażony w strefy twardości jest skonstruowany w taki sposób, aby odpowiednio reagować na nacisk poszczególnych partii ciała. W ten sposób jeszcze lepiej dopasowuje się do naszego ciała, dbając o większą ergonomię snu. Jest to świetne rozwiązanie np. dla osób, które borykają się z bólami lędźwi.

Kiedy warto wybrać materace  o zmiennej twardości?

Na rynku dostępne są również nowoczesne materace o zmiennej twardości, w których jedna połowa jest bardziej twarda od drugiej. I tak, możemy wybrać materac H2/H3 lub H3/H4. Jest to dobra propozycja dla osób, których waga wypada na styku dwóch stopni twardości. Poprzez przekręcenie materaca automatycznie wybieramy bardziej miękką lub bardziej twardą stronę. W taką funkcję wyposażone są grubsze materace dwustronne, w których stosuje się różnorodne wkłady. Twardość może być dzielona także na połowach materaca, co jest bardzo ważne w przypadku materacy małżeńskich, gdy różnica wagi obojga partnerów jest duża.

Gdzie kupisz komfortowy materac twardy?

Dobrym sposobem na pozyskanie materaca dostosowanego do naszych potrzeb są zakupy online oferujące nam komfort swobodnego wyboru. Sklep Sweetsen.pl oddaje do dyspozycji klientów bogaty wybór materacy o różnych stopniach twardości. Przy zakupie warto zwrócić uwagę także na rodzaj wypełnienia oraz oczywiście rozmiar. Kupując materac twardy przez Internet możesz liczyć na atrakcyjne ceny, a także wygodną i szybką dostawę zakupionego produktu pod wskazany adres.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.