Wiadomości z Sosnowca

Jak wybrać prezent dla malucha, dziecka w wieku wczesnoszkolnym i nastolatka?

  • Dodano: 2021-04-21 12:15, aktualizacja: 2021-04-28 11:12

Kupno odpowiedniego i jednocześnie pożądanego przez dziecko prezentu stało się nie lada wyzwaniem. Dzieci mają przecież wszystko. Zarówno drobne upominki, jak i większe prezenty dla tych młodszych i starszych pociech stały się codziennością. Jak zatem wybrać najlepszy prezent dla malucha do 4 lat, dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym i dla nastolatka?

Prezent dla malucha

Chcąc wybrać prezent dla malucha, warto skonsultować się z jego rodzicami. To oni będą najlepiej wiedzieć, czego potrzebuje niemowlak czy też małe dziecko. Mały człowiek jeszcze nie potrafi wybrać rzeczy, które będą dla niego atrakcyjne, a jednocześnie będą wspierały jego rozwój. 

Dla niemowlaka doskonałym upominkiem, który rozwija wszystkie jego zmysły, są maty edukacyjne czy też książeczki kontrastowe. Dziecko w tym wieku poznaje świat. Ciekawi je wszystko, co szeleści, ma zróżnicowaną fakturę, wydaje interesujące dźwięki. 

Z kolei dla dziecka 3 czy 4-letniego doskonałe są puzzle, różnego rodzaju zagadki sprawdzające jego wiedzę, ale także hulajnoga czy rowerek trójkołowy. Dziecko w wieku przedszkolnym jest ruchliwe, musi mieć możliwość wydatkowania nadmiaru swojej energii zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Prezent dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym

Prezent dla starszego dziecka jest jeszcze większym wyzwaniem. Wchodzenie w wiek nastoletni sprawia, że młody człowiek jest coraz bardziej wymagający. Dla jednego 3-klasisty dobrym prezentem będzie ciekawa książka o interesującej go tematyce, a dla innego gra planszowa. 

Świetną okazją do zrobienia specjalnego prezentu dziecku w tym wieku jest komunia. Czy wiesz, że prezent na komunię dla chłopca znajdziesz w księgarni? Pięknie wydana Biblia ze specjalną dedykacją, napisana w przystępny sposób i cudownie ilustrowana to przedmiot, który zostanie z obdarowaną osobą przez całe życie. Ucieszy zarówno rodziców, jak i młodego człowieka.

Prezent dla nastolatka

Jeżeli wcześniej wydawało nam się, że trudno jest wybrać odpowiedni prezent dla malucha czy też dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym, to później okaże się to dla nas łatwizną. Kiedy? W momencie, w którym przyjdzie nam kupić wymarzony prezent dla nastolatka, szczególnie taki, który nie pochłonie połowy naszej pensji. W takim przypadku podstawą jest znajomość zainteresowań nastolatka. To 80% sukcesu. 

Elektroniczny czytnik książek, voucher do sieciówki odzieżowej czy też smartwatch to prezenty, które nastolatki wymieniają jako najbardziej pożądane. Młodego człowieka w tym wieku warto po prostu zapytać, co sprawiłoby mu największą przyjemność i co byłoby dla niego pożyteczne.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Liliana

    Moja siostra ma malutkiego synka, bo niedawno urodziła. Nie wiedziałam co kupić, więc zapytałam wprost. Zażyczyła sobie kokon z sensillo, więc taki kupiłam. Przynajmniej mam pewność, że prezent który podarowałam im się przyda :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.