Wiadomości z Sosnowca

Fotowoltaika - czy skutecznie obniża rachunki za prąd?

  • Dodano: 2019-12-23 14:30

Poszukując oszczędności w domowym budżecie warto sięgnąć po rozwiązania, które zapewniają długofalowe korzyści. Do takich możemy zaliczyć chociażby fotowoltaikę. Co warto wiedzieć na temat tego rodzaju technologii?

Fotowoltaika – dlaczego właśnie energia słońca?

Odnawialne źródła energii to obecnie bardzo dynamicznie rozwijająca się technologia. Dotyczy to szczególnie fotowoltaiki, czyli produkowania energii elektrycznej z przechwyconych promieni słonecznych. OZE z roku na rok coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Obecnie odpowiada za ponad 20% światowego zapotrzebowania ludzkości w energię elektryczną. Fotowoltaika to rozwiązania, które można zastosować w każdym gospodarstwie domowym w Polsce. Instalacja wytwarza bowiem prąd zarówno w słoneczne, jak i chłodne, pochmurne dni. Zakup i montaż tego rodzaju systemu nie należy do najtańszych rozwiązań. Możemy jednak liczyć na dofinansowania, które pokryją znaczną część inwestycji. Natomiast oszczędności, jakie fotowoltaika wygeneruje w ciągu pierwszych lat użytkowania sprawią, że szybko wyjdziemy „na plus”.

Fotowoltaika – jak działa taki system?

Cały system złożony jest z bardzo wielu elementów. Każdy z nich musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu będą one odporne na działanie warunków atmosferycznych i zapewnią bezawaryjną pracę instalacji przez wiele lat. Najważniejszą częścią zestawu są panele fotowoltaiczne. To one odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych i ich zamianę w prąd stały. Liczba takich modułów składa się na ostateczną moc fotowoltaiki. Dostosowuje się ją do potrzeb danego gospodarstwa domowego na podstawie ich rocznego zużycia prądu w ostatnim roku. W tym miejscu dowiesz się więcej na ten temat http://ozetechnologia.pl/94/fotowoltaika. Fotowoltaika wykorzystuje dwa rodzaje modułów. Najlepsze są ogniwa monokrystaliczne, które są wykonane z monokryształów krzemu. Mają one zaokrąglone boki o ciemnoniebieskiej barwie. Drugim rodzajem ogniw są polikrystaliczne. Rozpoznamy je po jasnoniebieskim kolorze i kwadratowych bokach. Fotowoltaika wykorzystuje oba rozwiązania ze względu na ich wysoką sprawność i trwałość. Dlatego właśnie warto stawiać na sprawdzonych dostawców tej technologii. Wówczas będziesz mieć pewność, że dobrze zainwestowałeś własne pieniądze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.