Wiadomości z Sosnowca

Fotowoltaika - czy skutecznie obniża rachunki za prąd?

  • Dodano: 2019-12-23 14:30

Poszukując oszczędności w domowym budżecie warto sięgnąć po rozwiązania, które zapewniają długofalowe korzyści. Do takich możemy zaliczyć chociażby fotowoltaikę. Co warto wiedzieć na temat tego rodzaju technologii?

Fotowoltaika – dlaczego właśnie energia słońca?

Odnawialne źródła energii to obecnie bardzo dynamicznie rozwijająca się technologia. Dotyczy to szczególnie fotowoltaiki, czyli produkowania energii elektrycznej z przechwyconych promieni słonecznych. OZE z roku na rok coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Obecnie odpowiada za ponad 20% światowego zapotrzebowania ludzkości w energię elektryczną. Fotowoltaika to rozwiązania, które można zastosować w każdym gospodarstwie domowym w Polsce. Instalacja wytwarza bowiem prąd zarówno w słoneczne, jak i chłodne, pochmurne dni. Zakup i montaż tego rodzaju systemu nie należy do najtańszych rozwiązań. Możemy jednak liczyć na dofinansowania, które pokryją znaczną część inwestycji. Natomiast oszczędności, jakie fotowoltaika wygeneruje w ciągu pierwszych lat użytkowania sprawią, że szybko wyjdziemy „na plus”.

Fotowoltaika – jak działa taki system?

Cały system złożony jest z bardzo wielu elementów. Każdy z nich musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu będą one odporne na działanie warunków atmosferycznych i zapewnią bezawaryjną pracę instalacji przez wiele lat. Najważniejszą częścią zestawu są panele fotowoltaiczne. To one odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych i ich zamianę w prąd stały. Liczba takich modułów składa się na ostateczną moc fotowoltaiki. Dostosowuje się ją do potrzeb danego gospodarstwa domowego na podstawie ich rocznego zużycia prądu w ostatnim roku. W tym miejscu dowiesz się więcej na ten temat http://ozetechnologia.pl/94/fotowoltaika. Fotowoltaika wykorzystuje dwa rodzaje modułów. Najlepsze są ogniwa monokrystaliczne, które są wykonane z monokryształów krzemu. Mają one zaokrąglone boki o ciemnoniebieskiej barwie. Drugim rodzajem ogniw są polikrystaliczne. Rozpoznamy je po jasnoniebieskim kolorze i kwadratowych bokach. Fotowoltaika wykorzystuje oba rozwiązania ze względu na ich wysoką sprawność i trwałość. Dlatego właśnie warto stawiać na sprawdzonych dostawców tej technologii. Wówczas będziesz mieć pewność, że dobrze zainwestowałeś własne pieniądze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.