Wiadomości z Sosnowca

Co musisz wziąć pod uwagę wybierając materac sprężynowy na lata?

 • Dodano: 2020-07-14 11:30, aktualizacja: 2020-07-17 10:20

Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby był inwestycją, która na pewno Ci się opłaci.

Rodzaje materacy sprężynowych

Materac sprężynowy materacowi sprężynowemu nie równy. Najprostszy i najbardziej ekonomiczny jest materac bonellowy. To jednak najstarszy typ materaca i przez to najmniej komfortowy. Znajdujące się w nim sprężyny nie są wytrzymałe, z czasem mogą się odkształcać i „wbijać” w ciało podczas snu. O wiele bardziej zaawansowany technologicznie jest materac kieszeniowy. Sprężyny są w nim umieszczone w kieszeniach, co amortyzuje Twoje ruchy.

Gdy materac zostanie naciśnięty w jednym miejscu, nie odkształca się w innych. Jest też bardzo wytrzymały oraz elastyczny. Gdy śpisz z kimś w łóżku, nie czujecie wzajemnie swoich ruchów. Odmianą materaca kieszeniowego jest materac multipocket. Kieszenie są w nim węższe, dzięki czemu można ich umieścić więcej w materacu. To sprawia, że materac jest jeszcze bardziej stabilny, a także ma znacznie dłuższą żywotność.

Wymiary materaca sprężynowego

Aby materac był niezwykle wygodny i sprawdził się przez wiele lat, istotne są jego odpowiednie wymiary. Źle dopasowany materac do Twojego wzrostu oraz wagi sprawi, że nie będzie Ci się dobrze wypoczywało. Nieodpowiednio dopasowany do rozmiarów łóżka może się też wyginać, przez co będzie mniej trwały. I wtedy zamiast na piętnaście lat, posłuży Ci na przykład tylko na siedem.

Jak odpowiednio dopasować materac do swoich wymiarów? Długość materaca powinna wynosić 15 cm więcej niż Twój wzrost. Szerokość zależy natomiast od Twojej wagi. Przy drobnej sylwetce wystarczy materac o szerokości 90 cm. Przy wyższej wadze powinna wynosić minimum 100 cm. Natomiast materac dla pary nie powinien być węższy niż 140-150 cm.

jaki-materac-wybrac-dla-siebie

Jaki materac wybrać dla siebie

Sprawdź, jaki materac sprężynowy najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni:

 • Gdy lubisz spać na twardym
  Jeśli uczucie nacisku na ciało jest dla Ciebie ważne dla komfortowego snu, wybierz materac kieszeniowy o zwiększonym stopniu twardości.
  Taki jak Sembella Samba. Zawiera on piankę poliuretanową, która nie ugina się pod naciskiem ciała oraz dodatek kokosa, który podwyższa twardość materaca. Oba materiały są też antyalergiczne, dlatego materac idealnie nadaje się też dla alergików.
 • Gdy śpisz z partnerem
  Wybierz materac kieszeniowy średniotwardy. Zwłaszcza jeśli lubicie różny stopień twardości,
  ten będzie idealnym kompromisem. Średniotwardy materac Janpol Delia ma też siedem stref twardości, co sprawia, że materac dopasowuje się do ciała i równomiernie podpiera je na całej długości. 
 • Gdy lubisz spać jak król
  Idealny będzie dla Ciebie materac z pianką FlexiFoam, która idealnie dopasowuje się do ciała oraz zapewnia wyjątkowy komfort snu. Pokrywa ona na przykład materac Hilding Step. Ten model występuje też w dwóch stopniach twardości, dlatego możesz dopasować idealną do swoich potrzeb już po zakupie materaca.
 • Gdy zależy Ci na jak największej trwałości
  Wybierz materac o jak najdłużej gwarancji. Model Hilding Flamenco ma aż 15 lat gwarancji. To niezwykle wytrzymały materac kieszeniowy,
  w którym połączono piankę lateksową oraz wysokoelastyczną, co zwiększa wytrzymałość i elastyczność materaca oraz komfort swojego snu. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.