Wiadomości z Sosnowca

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje 75-latka!

  • Dodano: 2020-07-24 10:15

Wczoraj po raz kolejny sosnowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami WOT i Straży Pożarnej poszukiwali zaginionej 75-letniej mieszkanki Sosnowca.

Tym razem poszukiwania prowadzono w innym rejonie, ponieważ dwa dni temu, w trakcie przeglądania kolejnych zabezpieczonych do sprawy zapisów monitoringu, policjant zauważył postać przypominającą zaginioną kobietę, co skierowało sprawę na nowe tory. Przeszukując wytypowany teren poszukiwacze natrafili na ludzkie szczątki.

W ramach poszukiwań zaginionej 21.06.2020 r. mieszkanki Sosnowca policjanci z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego sosnowieckiej Komendy wiele razy wspólnie z innymi służbami organizowali poszukiwania 75-letniej kobiety. Działania były bardzo intensywne, ponieważ wciąż istniała nadzieja, że zaginiona żyje. Byłoby to możliwe, gdyby np. ktoś nieświadomy faktu jej zaginięcia udzielił jej schronienia- przypomnijmy, że kobieta zaginęła w środku blisko 200-tysięcznego miasta. Podczas każdego z tych działań poszukiwacze oznaczali na mapie kolejne obszary, które zostały dokładnie sprawdzone. W poszukiwaniach na przestrzeni czasu oprócz policjantów brali udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, GOPR i WOT. Równolegle do działań terenowych trwało przeglądanie zabezpieczonych do sprawy nagrań monitoringów. To właśnie na jednym z nich (którego fragment publikujemy poniżej) przeglądający wiele godzin zapisu policjant, zauważył w rogu ekranu postać pojawiającą się na nim dosłownie na kilka sekund. Uznając, że może być to zaginiona zaznaczył na mapie obszar, w który mogła się udać. Po raz kolejny okazało się, że jest to trudno dostępny teren, porośnięty bardzo bujną roślinnością. Do poszukiwań włączyli się strażacy z OSP oraz żołnierze z 2 Kompanii 131 Batalionu Lekkiej Piechoty 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do akcji wykorzystano po raz kolejny specjalistyczny sprzęt- lokalizatory GPS, pozwalające zaznaczać na bieżąco sprawdzony teren oraz quady, umożliwiające szybkie przemieszczanie się w nierównym terenie i dotarcie w trudno dostępne miejsca. To właśnie żołnierz WOT, przeszukując metodycznie wyznaczony teren, w gęstych zaroślach natrafił na szczątki ludzkie. Wobec znacznego rozkładu ciała (na miejscu ujawniono praktycznie wyłącznie szkielet ludzki) jednoznaczna identyfikacja nie była możliwa, jednak na podstawie przedmiotów, obuwia i odzieży znalezionej przy zwłokach można przypuszczać, że należą one do zaginionej 21.06.2020 r 75-letniej mieszkanki Sosnowca. Formalne zakończenie sprawy poszukiwawczej oczywiście będzie możliwe dopiero po uzyskaniu wyników analizy DNA odnalezionych szczątków, jednak już teraz chcieliśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w poszukiwania zaginionej kobiety. Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli wszystkich mediów - to dzięki nagłośnieniu sprawy poszukiwań, do prowadzących ją policjantów spłynęło tak wiele informacji i sygnałów. Policja gorąco wszystkim dziękuje.

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje 75-latka!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • badowskieugeniusz

    zaginiona 80 latka a szukaja 75latki....jak ja znajda bedzie miala 20 lat....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.