Wiadomości z Sosnowca

Teatr Zagłębia na 26. Festiwalu Szekspirowskim

  • Dodano: 2022-07-13 09:00

Spektakl w reżyserii Jacka Jabrzyka „Poskromienie złośnicy” zostanie zaprezentowany podczas odbywającego się w Gdańsku 26. Festiwalu Szekspirowskiego.

Festiwal Szekspirowski to międzynarodowa platforma spotkań twórców i europejskiej publiczności

Wybitne nowe inscenizacje szekspirowskie, debaty krytyków, warsztaty oraz różnorodne wydarzenia towarzyszące jak koncerty, wystawy, performanse, spektakle taneczne i uliczne, spotkania z artystami i próby otwarte. Motto tegorocznego festiwalu to: „Między niebem a sceną. Po burzy?”

„Poskromienie złośnicy” zaprezentowane zostanie 2 sierpnia o godzinie 20.00 w Teatrze Szekspirowskim. Spektakl ten będzie rywalizował o nagrodę Złotego Yoricka. “Poskromienie złośnicy” to inscenizacja na miarę obecnych czasów, która zmusza do dyskusji na temat roli kobiety i mężczyzny oraz zachęca do przyjrzenia się, a może nawet spojrzenia krytycznym okiem na klasyczne dzieła kultury. I trzeba podkreślić, że jest to zdecydowanie warta obejrzenia inscenizacja! (fragment recenzji „Sosnowieckie Poskromienie złośnicy” Tomasza Sknadaja).

Dodajmy, że „Poskromienie złośnicy” to spektakl przygotowany z okazji jubileuszu 125-lecia Teatru Zagłębia, którego partnerem obchodów jest PKO Bank Polski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również