Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec ponownie najlepszy w województwie? ZAGŁOSUJ

  • Dodano: 2019-08-05 07:30, aktualizacja: 2019-08-05 08:01

Ruszyła kolejna edycja głosowania na Najlepszą Przestrzeń Publiczną w województwie. Ponownie szansą na nagrodę ma Sosnowiec. Tym razem zgłoszona została Mediateka i nowy pawilon Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Nie zwlekaj - ZAGŁOSUJ. Wystarczy jedno kliknięcie. Wejdź TUTAJ i oddaj 3 punkty na Sosnowiec

Rusza plebiscyt Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019, w którym wybierać można najlepsze realizacje zgłoszone do tegorocznej edycji. Głosowanie trwa do końca sierpnia. Zwycięzca otrzyma Nagrodą Internautów, a sami głosujący również mają szanse na nagrody.

Sosnowiec zgłosił dwie inwestycje - przemianę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zagłębiowską Mediatekę i budowę nowego pawilonu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom - 3, 2 lub 1.

Zagłębiowska Mediateka

To miejsce, które dzisiaj przyciąga już nie tylko czytelników sosnowieckiej książnicy. Ideą, którą kierowali się architekci było stworzenie przestrzeni publicznej o funkcji edukacyjnej, która stanie się przestrzenią ogólnodostępną, przyjazną użytkownikom w różnym wieku oraz dostosowaną do obecnych trendów projektowych. Zagłębiowska Mediateka, poza swoją funkcją wiodącą, posiada wiele uzupełniających atrakcji kulturotwórczych, których głównym celem jest zainspirowanie mieszkańców miasta, tak by częściej korzystali z biblioteki publicznej. Zagłosuj - kliknij TUTAJ.

Nowy pawilon szpitala

Nowy pawilon przeznaczony jest na zespolony blok operacyjny na sześć sal oraz Oddział Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) na 12 stanowisk. Rozbudowa miejskiego szpitala o nowy pawilon miała na celu stworzenie nowoczesnej bazy operacyjnej dla oddziałów chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej i ortopedii, urologii i ginekologii, a także utworzenie nowoczesnego oddziału intensywnej opieki, co pozwoli osiągnąć Szpitalowi wyższy poziom referencyjności.

Realizacja projektu pozwoliła uzyskać bazę operacyjną i terapeutyczną na najwyższym, dostępnym poziomie technologicznym, który ma duży wpływ na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo pacjentów Sosnowca. Zagłosuj - kliknij TUTAJ.

Stawiki już z nagrodą

W 2018 wyróżnienie internautów otrzymały Stawiki. W przeprowadzonym latem ubiegłego roku internetowym głosowaniu na najpopularniejszą realizację biorącą udział w konkursie NPP, triumfowały właśnie Stawiki.

Do tegorocznej 20. jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono 33 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 20 gmin województwa. Większość realizacji ma charakter rekreacyjno–sportowy. Zgłoszone realizacje sprzyjają wypoczynkowi i integracji społecznej oraz aktywności rodzinnej. Są to zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie jak również zupełnie nowe inwestycje.

We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej, które nominuje a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt Jury.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w październiku 2019, podczas gali organizowanej w Muzeum Śląskim z okazji XX-lecia konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.