Wiadomości z Sosnowca

Oddaj głos na MDK Kazimierz!

  • Dodano: 2021-08-23 08:00, aktualizacja: 2021-08-23 08:09

Czy Sosnowiec po raz kolejny w internetowym plebiscycie zdobędzie tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej województwa śląskiego? To zależy od internautów.

Trwa głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną województwa śląskiego. W tym roku do rywalizacji ostatecznie stanęły 33 realizacje. Internauci każdej mogą dać od 1 do 3 punktów. Wśród nich jest właśnie Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu.

Aby zagłosować, wystarczy kliknąć TUTAJ.

- To kolejny raz, kiedy możemy pokazać województwu, że w Sosnowcu inwestujemy na każdym polu. Kultura i rozrywka ma się u nas bardzo dobrze, ale kandydatura Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz” to także dowód na to, że obiekty przeznaczone na cele społeczne również są dla nas ważne – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiec ma niezwykłe tradycje w głosowaniu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną w województwie. W 2018 roku wygrały Stawiki, rok później Mediateka, a ostatnio Amfiteatr Muszelka. W tej edycji do konkursu został zgłoszony Miejski Dom Kultury "Kazimierz". Budynek to miejsce o bogatej historii, przy którym wychowały się pokolenia Sosnowiczan. Kompleks kulturalny został oddany do użytku 1 maja 1966, a w jego budowie brała udział lokalna społeczność. Inwestycja została podzielona na dwie części: przebudowę samego budynku i remont sali koncertowej we wnętrzu.

W sumie prace kosztowały ponad 13,5 mln zł. Dzięki przebudowie MDK przeszedł prawdziwą metamorfozę. Budynek został ocieplony. Obrazy wykonane w technice sgraffito, które zdobią elewację MDK, zostały odrestaurowane. Odtworzony został także neon nad wejściem głównym oraz stworzono salę konferencyjną.

W ramach rewitalizacji dobudowano też nowy pawilon, w którym znajdują się pomieszczenia przeznaczone na cele społeczne, dla organizacji pozarządowych czy punkt opieki nad dziećmi. W wyremontowanej sali pojawiła się nowa instalacja oświetleniowa, drzwi, schody oraz scena wraz z fosą orkiestry. Na widowni może zasiąść 237 osób w nowych i wygodnych fotelach.

Jak zagłosować?

To niezwykle proste. Wystarczy wejść na stronę TUTAJ, tam wybrać Sosnowiec i MDK "Kazimierz". Kliknąć ilość punktów (najlepiej 3), na samym dole strony podać maila i zaakceptować zgody. Po otrzymaniu potwierdzające wiadomości mailowej konieczne jest kliknięcie w link w niej zawarty.

Głosowanie trwa do końca sierpnia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.