Wiadomości z Sosnowca

Nieprzytomny 14-latek znaleziony na chodniku

  • Dodano: 2022-08-04 09:45

Sosnowiecki policjant z zespołu wywiadowców, jadąc w czasie wolnym od służby swoim samochodem zauważył, że na chodniku jednej z ulic dzielnicy Pogoń, leży prawdopodobnie nieprzytomny nastolatek. Natychmiast zatrzymał auto i podszedł do chłopca. Wezwał pomoc i zabezpieczył go do czasu przyjazdu pogotowia.

Policjant w czasie wolnym udzielił pomocy nieprzytomnemu 14-latkowi

Policjant z Zespołu Wywiadowców sosnowieckiej Komendy w czasie wolnym od służby jechał po południu swoim prywatnym samochodem jedną z ulic dzielnicy Pogoń. W pewnym momencie, na chodniku przy jezdni, zauważył leżącego nastolatka. Natychmiast się zatrzymał i podszedł do chłopca. Okazało się, że nie ma możliwości, by nawiązać z nim logiczny kontakt - chłopiec był na wpół przytomny i omdlewał.

Policjant wezwał pomoc i próbował dowiedzieć się, co się stało. 14-latek po chwili ocknął się i powiedział mu, że palił nieznane substancje odurzające, prawdopodobnie marihuanę. Zanim na miejsce przybyło pogotowie, chłopiec dostał bardzo silnych torsji. Zabezpieczony przez policjanta do czasu przybycia karetki, został następnie przekazany pod opiekę medykom. Trafił do szpitala. 

- Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które widząc zaistniałą sytuację, wyraziły zainteresowanie i chęć pomocy chłopcu oraz policjantowi w podjętych przez niego działaniach. Pamiętajmy! Widząc na ulicy nieprzytomną osobę, nie bójmy się udzielić jej pomocy. Jeśli z różnych względów mamy obawy, by podejść do takiej osoby, zatelefonujmy natychmiast po pomoc. Nasze działanie może ocalić czyjeś życie - przekazują sosnowieccy policjanci.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Alla

    Nie tylko w tym mieście w całej Polsce się to dzieje,mlodziez idzie do takiej żabki i niema problemu albo ktoś po prośbie albo im samym bez zapytań o dowód sprzedają alkohol,jeśli płacił karta można bez problem sprawdzić lokalizację sklepu,najgorsze dziady co same nie biorą [...]a tylko wciskają dla fani to np w galeriach,podgaduja zagadują czy wiedzą czy próbowali aż znajdą chętnego ,acodi proszę państwa dawany dzieciom na kaszel i starszym czytaliście skład czytaliście do czego może doprowadzić nadużycie to ma najgorsze [...]a narkotykowe,czytajcie ,patrzcie ,monitorujące ,dzieciaków teraz jest cała masa w potrzebie !!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.