Wiadomości z Sosnowca

Grupa SPEED złapała mężczyznę z 4 czynnymi zakazami prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2022-12-05 07:00, aktualizacja: 2022-12-04 21:18

Policjanci z sosnowieckiej grupy SPEED zatrzymali w piątek do kontroli 28-letniego mieszkańca Przemyśla, który pomimo 4 czynnych zakazów prowadzenia pojazdów zdecydował się kierować samochodem.

Kilkukrotne łamanie prawa na drodze

Policjanci grupy SPEED kontrolowali między innymi sosnowiecki odcinek DK94. Zauważyli mężczyznę, który zapewne znacznie przekraczał dozwoloną w tym miejscu maksymalną prędkość 50 km/h. Postanowili przy pomocy wideorejestratora sprawdzić, z jaką dokładnie prędkością się porusza. Urządzenie wskazało, że momentami wynosiła ona nawet 111 km/h.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli, a podczas czynności szybko wyczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec Przemyśla ma go w wydychanym powietrzu blisko 0,8 promila. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktualnie 4 czynne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. 28-latek został zatrzymany. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 3 lata. Oczywiście mężczyzna odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • StormS

    Czyli egzekucyjność kar z tego tytułu jest iluzoryczna. Co prawda można się domyślać z jakiego powodu są te cztery zakazy ale biorąc pod uwagę okoliczności zatrzymania, to chyba nie można się wiele pomylić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również