Wiadomości z Sosnowca

Fundacja Art Fund na rzecz przedszkolaków. Pomóż w ufundowaniu zestawów malarskich

  • Dodano: 2023-02-23 11:30

Fundacja Art Fund organizuje zbiórkę na rzecz zakupu zestawów malarskich dla dzieci z sosnowieckich placówek przedszkolnych. Sprawdź, jak możesz wesprzeć zbiórkę.

Zakup zestawów malarskich dla sosnowieckich przedszkoli

Fundacja Art Fund chcąc zadbać o rozwój artystyczny u najmłodszych, wystartowała ze zbiórką na rzecz zakupu zestawów malarskich dla sosnowieckich Miejskich Przedszkoli. Dzięki akcji dzieci otrzymają wszystko, co jest potrzebne do malowania i rozwijania swoich umiejętności.

- Zapewne pojawia się pytanie, w jakim celu i jak to może pomóc dzieciom i przedszkolom? Otóż sztuka i zajęcia artystyczne mają ogromny wpływ na rozwój dzieci. Dzięki sztuce dzieci poznają kolory, odkrywają nowe barwy, formy i kształty. Ćwiczą postrzeganie przestrzenne, ale przede wszystkim chętnie podejmują próbę odzwierciedlenia rzeczywistości poprzez malowanie. Kontakt ze sztuką pozwala rozwinąć umiejętności motoryczne każdego malucha – przekazała Justyna Majewska z Fundacji Art-Fund.

Jak zapewnia fundacja, każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Za zebrane fundusze zakupione zostaną sztalugi, podobrazia, zestawy pędzli, farby, płótna, bloki akwarelowe, szkicowniki oraz zestawy kredek, ołówków i pasteli do szkicowania.

Fundacja Art Fund jest organizacją non-proft, zarejestrowaną na terenie Sosnowca. Na co dzień zajmuje się promocją sztuki w Polsce, a tym organizuje wystawy, eventy, tworzy filmy o sztuce oraz inicjuje akcje charytatywne. Wspiera artystów na ich ścieżce rozwoju oraz daje możliwość obcowania ze sztuką w miejscach, gdzie nie jest ona powszechna.

Jak wesprzeć zbiórkę?

Aby wesprzeć zbiórkę i pomóc w ufundowaniu dzieciom z Przedszkoli Miejskich w Sosnowcu zestawów malarskich, wystarczy wpłacić dowolną kwotę TUTAJ. Potrzebna jest duża pomoc, ponieważ na ten moment uzbierana kwota jest niewielka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również