Wiadomości z Sosnowca

Wystawa prac Artystów z Fundacji Art-Fund "Sztuka dla wszystkich"

  • Dodano: 2023-01-24 06:00, aktualizacja: 2023-01-23 20:53

Fundacja Art-Fund i Filia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Sztuka dla wszystkich”, które odbędzie się w piątek 3 lutego 2023 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Gospodarczej 32 w Sosnowcu. Uczestnicy wernisażu będą mieli możliwość spotkania i rozmowy z Artystami. Dodatkowo każdy miłośnik sztuki będzie mógł zakupić prace Artystów.

Wystawę będzie można oglądać do 3 marca 2023 roku, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. 

Fundacja Art-Fund ma na celu promowanie kultury i sztuki. Ideą organizacji jest budowanie przekonania, że kontakt z kulturą wyzwala wyobraźnię i inspiruje, a sztuka jest dla wszystkich. Misją Fundacji jest zmiana obecnego paradygmatu dotyczącego sztuki z punktu widzenia artysty, jak i potencjalnego odbiorcy. Poprzez zwiększenie świadomości społecznej Fundacja ma na celu zainteresować sztuką osoby, które do tej pory nie miały z nią styczności. Dlatego Art-Fund wpadła na pomysł zorganizowania wystawy „Sztuka dla wszystkich” przy współpracy z Filią nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy artystów, którzy współpracują z Fundacją. Do ich grona zaliczają się między innymi Magdalena Śliwińska, Agnieszka Pluszczewicz, Joanna Wilaszek Jowi Art, Anita Zofia Siuda Art, Leszek Szymczyk oraz Maciek Nesterowicz. Artyści pokażą prace reprezentujące różne nurty - od sztuki nowoczesnej, poprzez abstrakcję po batiki. Wystawa poświęcona będzie idei promowania sztuki, której przyświeca motto: aby sztuka była dla ludzi i bliżej ludzi.

Wystawa prac Artystów z Fundacji Art-Fund "Sztuka dla wszystkich" / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również