Wiadomości z Sosnowca

Finał sprawy pobicia w autobusie

  • Dodano: 2020-09-03 09:00

Po publikacji w mediach komunikatu dotyczącego pobicia 20-letniego mężczyzny w autobusie linii 908N, do sosnowieckich policjantów spłynęła ogromna ilość informacji w tej sprawie. Co najważniejsze jednak, do I komisariatu sam zgłosił się sprawca uszkodzenia ciała młodego mężczyzny. Z uwagi na wielość wątków, nadal trwają intensywne czynności w tej sprawie.


Policjanci weryfikują wszystkie informacje, które otrzymali od Państwa. Ustalono szereg świadków, przede wszystkim jednak, po publikacji komunikatu, do komisariatu zgłosił się sprawca. To 27-letni mieszkaniec Sosnowca. Został mu przedstawiony zarzut uszkodzenia ciała. Przestępstwo to, z uwagi na na chuligański charakter, prokurator objął ściganiem z urzędu, a kara, która może spotkać sprawcę zostaje zaostrzona.

Policjanci ustalili również personalia pierwotnie zaatakowanego przez sprawcę mężczyzny – w tej kwestii nadal przesłuchiwani i ustalani są świadkowie. Dopiero po zgromadzeniu kompleksowego materiału dowodowego prokurator zdecyduje, czy sprawca odpowie również za ten czyn. Prokurator objął sprawcę policyjnym dozorem i zakazał zbliżać się do pokrzywdzonych.

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom mediów za współpracę i tak szeroką publikację komunikatu. Podziękowania kierujemy również w stronę tych, którzy przekazali policjantom istotne informacje w tej sprawie. To dzięki Państwa pomocy sprawa tak szybko znalazła swój finał.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.