Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Finał sprawy pobicia w autobusie

  • Dodano: 2020-09-03 09:00

Po publikacji w mediach komunikatu dotyczącego pobicia 20-letniego mężczyzny w autobusie linii 908N, do sosnowieckich policjantów spłynęła ogromna ilość informacji w tej sprawie. Co najważniejsze jednak, do I komisariatu sam zgłosił się sprawca uszkodzenia ciała młodego mężczyzny. Z uwagi na wielość wątków, nadal trwają intensywne czynności w tej sprawie.


Policjanci weryfikują wszystkie informacje, które otrzymali od Państwa. Ustalono szereg świadków, przede wszystkim jednak, po publikacji komunikatu, do komisariatu zgłosił się sprawca. To 27-letni mieszkaniec Sosnowca. Został mu przedstawiony zarzut uszkodzenia ciała. Przestępstwo to, z uwagi na na chuligański charakter, prokurator objął ściganiem z urzędu, a kara, która może spotkać sprawcę zostaje zaostrzona.

Policjanci ustalili również personalia pierwotnie zaatakowanego przez sprawcę mężczyzny – w tej kwestii nadal przesłuchiwani i ustalani są świadkowie. Dopiero po zgromadzeniu kompleksowego materiału dowodowego prokurator zdecyduje, czy sprawca odpowie również za ten czyn. Prokurator objął sprawcę policyjnym dozorem i zakazał zbliżać się do pokrzywdzonych.

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom mediów za współpracę i tak szeroką publikację komunikatu. Podziękowania kierujemy również w stronę tych, którzy przekazali policjantom istotne informacje w tej sprawie. To dzięki Państwa pomocy sprawa tak szybko znalazła swój finał.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.