Wiadomości z Sosnowca

Dzień Otwarty "Korczaka" w Sosnowcu

  • Dodano: 2024-04-16 09:30

Kształtujemy przyszłość z pokolenia na pokolenie. Pod takim hasłem VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka prowadzi tegoroczną rekrutację do klas pierwszych.

"Korczak" zaprasza na Dzień Otwarty

Dzień Otwarty Korczaka odbędzie się już w najbliższy czwartek, 18 kwietnia w siedzibie szkoły przy ul. Zamenhofa 15 w Sosnowcu.

– Serdecznie zapraszamy zarówno ósmoklasistów, jak i rodziców. Do południa zapraszamy grupy zorganizowane wraz z nauczycielami, a w drugiej połowie dnia ósmoklasistów wraz z rodzicami. Nasi goście będą mieli okazję poznać nauczycieli i wychowawców przyszłych klas pierwszych, przygotowaną ofertę edukacyjną oraz będą mogli porozmawiać z uczniami naszej szkoły. Dla naszych gości przygotowaliśmy także poczęstunek, konkursy, zagadki, przedmiotowe escape roomy i wykłady – mówi Paweł Lekszycki, dyrektor VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu – Dodatkowo, rano odbędzie się interdyscyplinarny turniej szkół podstawowych, czyli ciesząca się z roku na rok coraz większą popularnością Korczakiada. Będą ze sobą rywalizować ósmoklasiści w trzyosobowych drużynach. Przygotowane konkurencje sprawdzą nie tylko wiedzę powszechną, ale także umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia, kojarzenia faktów oraz wyciągania wniosków – dodaje.

Pierwsze zajęcia i turniej rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają do południa, a druga cześć Dnia Otwartego rozpocznie się o godzinie 17.00 i zakończy około godz. 19.00.

Harmonogram Dnia Otwartego "Korczaka"

Część I: godz. 9.00 – 12.00 (dla grup zorganizowanych wraz z nauczycielami)

  • udział w konkursach, zabawach i zajęciach adresowanych do ósmoklasistów
  • zwiedzanie i poznawanie szkoły
  • rozmowy z uczniami i nauczycielami „Korczaka”

Część II: godz. 17.00 – 19.00 (dla uczniów klas ósmych oraz ich rodziców)

  • 17.00 – zapoznanie z ofertą edukacyjną „Korczaka”, przedstawienie wychowawców klas pierwszych
  • 17.30 – 19.00 – zwiedzanie i poznawanie szkoły, rozmowy z nauczycielami i uczniami szkoły, udział w zajęciach adresowanych do uczniów klas ósmych
Dzień Otwarty "Korczaka" w Sosnowcu / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również