Wiadomości z Sosnowca

Psychodietetyk w Sosnowcu!

  • Dodano: 2019-07-04 07:30, aktualizacja: 2019-07-05 07:18

Leczenie otyłości jest procesem skomplikowanym - często mimo szczerych chęci nie udaje nam się osiągnąć wymarzonej masy ciała.

Jedną z najskuteczniejszych metod odchudzania jest wybranie opieki specjalisty. Ważne jest to, aby osoba do której trafimy miała odpowiednie przygotowane merytoryczne i właściwe podejście do pacjenta. Dietetyk to zawód, który wciąż nie podlega regulacji prawnej. Każda osoba niemająca odpowiedniego wykształcenia może otworzyć swój gabinet. Dietetyk powinien być absolwentem studiów wyższych o kierunku Dietetyka na uczelni medycznej. Gdy chcemy wspomóc leczenie cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca czy tarczycy dietą konieczne staje się wybranie dietetyka klinicznego. To on specjalizuje się we wspomaganiu leczenia chorób dietozależnych. Jeśli natomiast chcemy zredukować nadmierną masę ciała i czujemy, że nie potrafimy sami sobie z tym poradzić, że mamy niskie poczucie własnej wartości z powodu wagi, jemy podczas stresu i nie potrafimy nad tym zapanować - musimy udać się do psychodietetyka. 

Czym różni się dietetyk od psychodietetyka?

Dietetyk to osoba która stworzy ścisły jadłospis, wyliczy dokładnie kaloryczność wszystkich posiłków, wartość odżywczą. Dostosuje on dietę do chorób oraz upodobań. Pacjent natomiast musi włożyć mnóstwo zaangażowania w realizację takiego jadłospisu. Diety te muszą być bardzo skrupulatnie przestrzegane. Psychodietetyk ma odmienne podejście do pacjenta - każda z wizyt u powinna odbywać się co tydzień, są to dłuższe spotkania na których oprócz przekazania jadłospisu i wykonania analizy składu ciała, dietetyk pracuje z pacjentem. Jest to swego rodzaju terapia - na wizytach wykonuje się szereg ćwiczeń motywacyjnych a cała współpraca jest oparta na szczerości i otwartości. Przygotowywane zwykle diety to proste schematy żywieniowe oraz proste przepisy. Psychodietetyk na wizytach uczy i tłumaczy pacjentowi jak można je modyfikować, by trafiały w jego kubki smakowe. Psychodietetyk uczy pacjenta samokontroli, wytrwałości w procesie odchudzania i pracuje z nim nad zmianą jego negatywnych przekonań.

Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet w Sosnowcu, Jaworznie oraz w Lędzinach

Naszymi dietetykami są dr n. o zdr. Patrycja Kłósek, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz mgr Klaudia Gargol, absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej. Nasi dietetycy specjalizują się w dietetyce klinicznej oraz psychodietetyce, dzięki czemu kompleksowo mogą wspomóc pacjentów w ich walce z nadmiernymi kilogramami i schorzeniami wynikającymi z problemów dietozależnych. 

Zapraszamy do odwiedzenia gabinetu:
Paleta Diet Centrum Leczenia Otyłości
Ul. Ostrogórska 24, Sosnowiec
Tel.: 669 522 806
www.paletadiet.pl 

Psychodietetyk w Sosnowcu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.