Wiadomości z Sosnowca

Metylokobalamina - witamina B12 w najlepszym wydaniu

  • Dodano: 2019-06-14 11:45

Nigdy wcześnie nie spotkałeś się z tajemniczo brzmiącym określeniem „metylokobalamina”? Rozszyfrowując trudny język medyczny, to nic innego jak jedna z postaci powszechnie znanej witaminy B12. Jak się okazuje na podstawie wyników licznych badań naukowych, to właśnie w tej formie wchłania się ona zdecydowanie najlepiej, a także najtrwalej magazynuje w tkankach. Nie ma toksycznych składników takich jak cyjanek. Nie musi być przekształcana, jak ma to miejsce w przypadku jej syntetycznej odmiany.

Lekarze alarmują

Specjaliści sygnalizują, że wraz z biegiem czasu odnotowywane są coraz to liczniejsze przypadki pacjentów z poważnymi niedoborami witaminowymi, a w szczególności opisywanej B12. Być może, wynikiem tych niedostatków okazuje się wybór nie zbyt wartościowych źródeł suplementowania. Uzupełniając poziom B12 poprzez metylokobalaminę, możemy zdziałać na pewno dużo więcej niż w każdym innym przypadku, a to za sprawą faktu, iż ten składnik wchłania się jak żadna inna postać charakteryzowanej witaminy. Regularne dawkowanie zgodnie z zaleceniami producenta suplementu, pozwala na poprawienie ogólnej kondycji zdrowotnej oraz usprawnienie całego systemu życiowego naszego organizmu.

Trzy główne obszary

Najważniejsze płaszczyzny, na jakie oddziałuje metylokobalamina to przede wszystkim stymulowanie procesu produkcji czerwonych krwinek. Dzięki nim natomiast możliwy jest transport tlenu do każdej pojedynczej komórki. Po drugie, to za sprawą metykobalaminy możliwe jest błyskawiczne usprawnienie pracy układu nerwowego. Zapewnia ona właściwą syntezę DNA i RNA a także przekaźników nerwowych. Co więcej, to dzięki metylokobalaminie można łatwo unormować gospodarkę węglowodanową, białkową oraz tłuszczową. Omawiana postać witaminy B12 przyczynia się w wyraźnym stopniu do wspomagania wytwarzania kwasów nukleinowych. Eksperci radzą, aby właśnie w tej postaci suplementowały się witaminą B12 osoby pozbawiające się w codziennym jadłospisie dań mięsnych – wegetarianie, weganie, laktowegetarianie. Jest dziś ogólnodostępna nie tylko w artykułach żywnościowych, ale też w wersji suplementowej, jak przykładowo certyfikowane produkty marki Swanson.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.