Wiadomości z Sosnowca

Natknął się na policjantów, kiedy kradł jajka-niespodzianki

  • Dodano: 2018-09-10 10:30

Sosnowieccy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który z jednego z dyskontów spożywczych ukradł ponad 150 czekoladowych jajek-niespodzianek.

26-letni mieszkaniec Sosnowca usiłował szybkim krokiem oddalić się ze sklepu. Natknął się jednak na policjantów i pomimo próby ucieczki został schwytany. Przeliczył się podwójnie - wartość skradzionych przez niego słodyczy to 526,99 zł. Tym sposobem złodziej o 1,99zł przekroczył ustawową granicę, a jego czyn zostanie zakwalifikowany już jako przestępstwo.

Wywiadowcy pełniący służbę w centrum miasta zauważyli mężczyznę wychodzącego bardzo szybkim krokiem z jednego z dyskontów spożywczych. Niósł on duże, zbiorcze opakowanie czekoladek w kształcie jajek. Na widok stróżów prawa 26-latek rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został schwytany. Okazało się, że jajka-niespodzianki zostały przez niego chwilę wcześniej zuchwale skradzione na oczach personelu. Wartość 151 sztuk czekoladek wyniosła 526,99 zł, więc o 1,99 przekracza ustawową kwotę graniczną, dzielącą wykroczenie od przestępstwa. Oznacza to, że 26-latkowi za kradzież, stanowiącą przestępstwo, może mu teraz grozić nawet do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również