Wiadomości z Sosnowca

Kolejne miejsce dla Seniorów w Sosnowcu

  • Dodano: 2022-09-30 07:00, aktualizacja: 2022-09-29 09:57

Już w przyszłym roku w Sosnowcu uruchomiony zostanie kolejny Klub Seniora. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na remont pomieszczeń przy ulicy Sobieskiego.

Nowy Klub Seniora w Sosnowcu

W Sosnowcu działają dotychczas dwa miejsca, gdzie seniorzy mogą wspólnie spędzać czas – przy Modrzejowskiej i Jodłowej. Następny klub zostanie uruchomiony w Juliuszu w 2023 roku, a już teraz Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na remont kolejnego miejsca.

– Chodzi o lokal o powierzchni 123 metrów kwadratowych przy ul. Sobieskiego 3D w budynku znajdującym się tuż przy głównej ulicy. Wykonawca w pierwszej kolejności przystąpi do projektu, a za kilka tygodni wejdzie z pracami remontowanymi – mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora MZZL w Sosnowcu.

Klub będzie miał dwie sale oraz kuchnię. Zostanie wyposażony m.in. w krzesła czy też sprzęt RTV oraz zaplecze sanitarne. Będzie również dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami.

– Udało nam się pozyskać dotację z budżetu państwa w wysokości 200 tysięcy złotych, a wkład miasta to 265 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom, w klubie swoje miejsce znajdzie 25 seniorów. Docelowo chcemy, aby w każdej części Sosnowca powstawał taki klub – dodaje Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Klub będzie funkcjonował w ramach Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia, a zapisy rozpoczną się na początku przyszłego roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Raczyński Investment.

Przed nami Sosnowieckie Dni Seniora!

Tymczasem w październiku ruszają Sosnowieckie Dni Seniora. 4 października w Muzie odbędą się spotkania z psychologiem, psychoterapeutą, stand up, a także koncert. 7 października MDK Kazimierz odbędą się występy lokalnych artystów i zabawę taneczną. Kulminacją będzie wspólna zabawa z Piotrem Olszewskim już 10 października w Muzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również