Wiadomości z Sosnowca

"Inspirujące kobiety" w Zagłębiowskiej Mediatece. Wernisaż w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-09-12 09:45

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają w czwartek 14 września o godz. 18.00 do Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu, na wernisaż wystawy prac fotograficznych uczniów dąbrowskiego „Plastyka” pt. „Inspirujące kobiety”.

Wystawa prac fotograficznych w Sosnowcu

"Inspirujące kobiety” – taki tytuł nosi wystawa fotografii młodych twórców z Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Prace są nietypowymi realizacjami, z uwagi na fakt, że młody człowiek występuje tu zarówno w roli twórcy i tworzywa. Uczennice wcielają się w postacie kobiet, które je inspirują, fascynują, imponują charyzmą, determinacją, wdziękiem i intelektem. Realizacja tego projektu to nie tylko powierzchowność ciekawych obrazów w kadrze aparatu fotograficznego, to również kontakt z fascynującą historią i bogatymi biogramami kobiet, które nadal żywo motywują kolejne pokolenia.

Dąbrowski "Plastyk", jako jedyna szkoła w Polsce uczy sztuki witrażu, a jako jedna z dwóch – szkła artystycznego. Instytucja na przestrzeni 40 lat historii wzbogaciła swoją ofertę o pracownię grafiki warsztatowej na wysokim poziomie i projektowania graficznego, wpisującego się w trendy współczesnej sztuki użytkowej. Tradycja i sztuki współczesne, rzemiosło i dizajn – ścierają się w jednym budynku przy ul. Kosmonautów 8.

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 14.09-30.11.2023 – przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

"Inspirujące kobiety" w Zagłębiowskiej Mediatece. Wernisaż w Sosnowcu / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również