Wiadomości z Sosnowca

Rodzaje osłon przeciwsłonecznych do okien panoramicznych

  • Dodano: 2019-03-25 15:15

Okna są kluczowym elementem w zarządzaniu światłem w pomieszczeniu. Modne ostatnio rozwiązania dążą do zwiększenia ich powierzchni. Okna panoramiczne przebojem wdarły się na scenę wykończenia budynków. Dziś monitorujemy dedykowane im rodzaje osłon przeciwsłonecznych.

Okna panoramiczne - zalety

Kupując i montując okna panoramiczne, zyskujemy nie tylko piękny, niczym nieskrępowany widok. Odsłaniamy w ten sposób wnętrze na działanie światła słonecznego, co wymiernie wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie czy prąd. Sprawiamy także, że zaciera się granica między naszym mieszkaniem lub domem, a światem zewnętrznym, a więc optycznie powiększamy przestrzeń.

Dlaczego potrzebujemy osłon?

Jednak większa powierzchnia to także trudniejsze funkcjonowanie, np. w okresie wakacyjnych upałów. Dlatego kluczowym elementem tego rodzaju technicznego wykończenia budynku jest osłona przeciwsłoneczna. Zapobiega dostawaniu się energii słonecznej do pomieszczenia, pozwala na samodzielne regulowanie ilości wpadającego światła oraz przeciwstawia się zbyt dużej ilości ciepła w pomieszczeniu.

Osłony przeciwsłoneczne i ich rodzaje

Wśród osłon przeciwsłonecznych, stosowanych przy oknach panoramicznych, wymienić możemy kilka podstawowych rodzajów.

- Rolety dopasowane do wielkości okna. Są one skuteczne, mogą występować w klasycznym rodzaju lub w typie dzień-noc. Dopasowane kolorystycznie i wielkościowo.

- Aluminiowe panele. Montuje się je we wnętrzach i z łatwością zarządza promieniami słonecznymi, jednak nie są one aż tak skuteczne jak rolety. Nie zaciemniają pomieszczenia w całości.

- Tzw. shutters. Te okiennice wewnętrzne zwykle wykonane są z drewna i zapobiegają dostaniu się do wnętrza zbyt dużej ilości ciepła i światła. Są także elementem ozdoby.

Dość nietypowym, ale niezwykle estetycznym i praktycznym jest markizoroleta. To produkt łączący w sobie zalety markizy - a więc osłonięcie terenu w okolicach okna, ale jego całkowite nie zacienienie oraz rolety, gdyż w części blokuje dostęp energii słonecznej do pomieszczenia.

Artykuł współtworzony z https://wolakrakzal.com.pl/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.