Wiadomości z Sosnowca

Krótki poradnik, czyli czym jest blokada alkoholowa i gdzie jej montaż jest obowiązkiem

  • Dodano: 2022-07-01 13:30, aktualizacja: 2022-07-12 13:39

Liczba pijanych kierowców oraz wypadków przez nich spowodowanych przyprawia o gęsią skórkę. Niestety nie każdym zdaje sobie sprawę z faktu jak nieodpowiedzialnym zachowaniem jest jeżdżenie pod wpływem alkoholu. Nieszczęśliwe wydarzenia niosą za sobą poważne konsekwencje zarówno dla sprawcy jak i odbijają się bolesnym piętnem na całym życiu osób poszkodowanych. Dlatego właśnie na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych alkomatów i nie tylko. Wśród tego typu urządzeń można spotkać równie popularne blokady alkoholowe. W poniższym artykule wyjaśnimy Ci jak działa wspomniany sprzęt oraz kto obowiązkowo powinien go posiadać. Czytaj dalej!

Jak działa blokada alkoholowa? Poznaj proste zasady działania

Możemy śmiało powiedzieć, że blokada alkoholowa jest skutecznym urządzeniem chroniącym przed wyjechaniem na drogę pijanych kierowców. Jej działanie jest bardzo proste! Wystarczy podpiąć ją do komputera samochodu. Przy uruchomieniu samochodu zostaje ona włączona i kierowca musi wykonać pomiar dmuchając w ustnik. Tutaj zasada działania jest taka sama jak w alkomacie. Jeżeli urządzenie odnotuje podwyższone stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu zablokuje ono możliwość uruchomienia pojazdu. Co najważniejsze, blokada alkoholowa jest zaliczana do sprzętu, który nie sposób oszukać! Jakiekolwiek próby manipulacji są zapisywane w systemie, a dodatkowo kierowca nie posiadający odpowiednich kodów nie ma możliwości odpięcia jej od komputera samochodu. Nie przesadzimy jeśli powiemy, że blokada alkoholowa zapewnia 100 procentowe bezpieczeństwo nie tylko osobie kierującej pojazdem ale także wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Blokada alkoholowa w autach firmowych – zapewnij swoim pracownikom bezpieczeństwo

Warto odpowiedzieć na pytanie gdzie najlepiej sprawdzi się blokada alkoholowa? Pierwszym przypadkiem są osoby, które naruszyły przepisy związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. W takich sytuacjach dostają one odgórny obowiązek o zamontowaniu jej w samochodzie od sądu. Blokada alkoholowa jest spotykana również w wielu autach firmowych np. w firmie transportowej ale także zakładach pracy, gdzie pracownicy bardzo często udają się na delegacje służbowe. Zamontowanie jej jest dla przedsiębiorców najlepszą ochroną dla pracowników ale również dla nich samych. Pijany kierowca może ulec wypadkowi, co jest uznawane za wypadek przy pracy, a jednocześnie podlega on zwolnieniu dyscyplinarnemu. Warto również wiedzieć, że w takich przypadkach towarzystwa ubezpieczeniowe nie wypłacają pracodawcy rekompensaty za zniszczone auto. Generuje to bardzo dużo poważnych problemów, które jak widać można w bardzo prosty sposób uniknąć! Wysokiej jakości oraz profesjonalne blokady alkoholowe znajdziesz w sklepie Polskie Centrum Wzorcowania. Doświadczeni fachowcy w przypadku jakichkolwiek problemów pomogą Ci w zamontowaniu blokady w aucie. Nie zwlekaj i zadbaj o bezpieczeństwo swoich podwładnych!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.