Wiadomości z Sosnowca

Czym różnią się oferty banków w zakresie kont firmowych?

  • Dodano: 2016-03-24 09:30

Banki doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że klienci biznesowi decydujący się założyć konto firmowe biorą pod uwagę nie tylko wysokość opłat. Z tego też względu aktualna oferta banków jest bardzo szeroka. Czym się jednak różnią poszczególne propozycje?

Jeżeli przejrzeć ofertę banków biorąc pod uwagę konta firmowe, to szybko można zauważyć, że konstruując takie produkty banki koncentrują się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to opłaty – im niższe, tym lepiej, bo klienci nie chcą płacić za założenie czy prowadzenie konta. Część banków oferuje zupełnie darmowe prowadzenie rachunku firmowego, część zaś stawia warunki, po których spełnieniu nie naliczy opłat.

Poza opłatami banki pamiętają o tym, by zaoferować klientom biznesowym dostęp do dodatkowych produktów na atrakcyjnych warunkach. Funkcjonalność konta jest bowiem równie istotna, jak opłaty – w ten sposób można zaoszczędzić lub wyeliminować konieczność korzystania z innych produktów. Jeżeli zastanawiasz się, co mogą zaoferować ci poszczególne banki, to warto byś sprawdził to na konkretnych przykładach.

Platforma do zarządzania firmą, mobilny dostęp do konta

By sprawdzić, czym różnią się poszczególne konta firmowe, warto odwołać się do konkretnych przykładów. Konto firma to ja to produkt dostępny w ofercie Idea Banku. Klienci, którzy wybiorą ten rachunek, otrzymają dostęp do specjalnej platformy zarządzania firmą. Korzystając z niej, mogą zaoszczędzić np. za zakupie programu do fakturowania – platforma taki udostępnia. W efekcie wystawianie faktur nie jest problemem. Co więcej, szybko można je też wysłać na wskazany przez kontrahenta adres poczty elektronicznej.

Na inne rozwiązania zdecydował się PKO BP. Z myślą o osobach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą powstał Pakiet Mobilny dla Firm. Poza atrakcyjną wysokością opłat za dostęp do konta klienci otrzymują również specjalną aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki niej mogą korzystać z rachunku niezależnie od miejsca, w którym przebywają – wystarczy, że będą mieli dostęp do sieci.

Gdy biznes trzeba rozwijać

Banki nie zapominają, że przedsiębiorcy nieustannie pracują nad rozwijaniem swojego biznesu. W efekcie często potrzebują dodatkowych środków. Ci, którzy zamierzają pożyczyć pieniądze z banku nie zawsze muszą osobiście udawać się do oddziału. Najlepsze banki na rynku oferują klientom możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy lub obrotowy online. Przykładem jest wspomniany Idea Bank. Klienci korzystający z rachunku Firma to ja mogą złożyć wniosek logując się do Idea Cloud. Takie rozwiązanie gwarantuje, że decyzję kredytową otrzymają już po kilku minutach.

Również inne obecne na rynku banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, gdy mowa o korzystaniu z pozostałych produktów bankowych – kredytów czy pożyczek. Przedsiębiorcy mogą liczyć na preferencyjne warunki uzyskania kredytu, ograniczenie formalności czy możliwość negocjowania wysokości oprocentowania. Lojalność w stosunku do konkretnego banku może się zatem opłacać i zaowocować otrzymaniem lepszym warunków czy to w zakresie produktów inwestycyjnych, czy kredytowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.