Wiadomości z Sosnowca

W ramach protestu w Sosnowcu zgasną światła

  • Dodano: 2020-11-30 06:30, aktualizacja: 2020-11-29 18:38

Sosnowiec przyłącza się do protest przeciwko polityce rządu, który stara się ograniczyć decyzyjność samorządów. To jedocześnie głos sprzeciwu wobec polskiego weta w Unii Europejskiej.

1 grudnia, o godz. 17.00, w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego na godzinę zostaną zgaszone lampy oświetlenia ulicznego

To protest przeciwko polityce rządu, który stara się ograniczyć decyzyjność samorządów.

- Sprzeciwiamy się również wobec zapowiadanego przez polski rząd weta w sprawie budżetu Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że właśnie dzięki środkom unijnym realizujemy już drugi etap modernizacji oświetlenia ulicznego. W sumie wymienimy prawie 14 tysięcy opraw i około 1 600 słupów oświetlenia ulicznego. Cały projekt wart jest 34 mln zł, a dofinansowanie unijne to ponad 27 mln zł – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i dodaje, że w ciągu ostatnich lat do Sosnowca spłynął ponad miliard złotych unijnych dotacji.

Na godzinę wyłączone zostanie oświetlenie alei Zwycięstwa, wszystkich ozdób świątecznych w jej rejonie, w tym choinki miejskiej oraz iluminacja budynku Urzędu Miejskiego. Do protestu przyłączają się miasta w całej Polsce.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Pawel

    czy ten rząd jest destrukcyjny, co rusz ktoś musi protestować przeciwko jego decyzjom. Kobiety, samorządy, sądy - co jeszcze? Sero nie możemy nic zrobić przez 3 lata?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.