Wiadomości z Sosnowca

W ramach protestu w Sosnowcu zgasną światła

  • Dodano: 2020-11-30 06:30, aktualizacja: 2020-11-29 18:38

Sosnowiec przyłącza się do protest przeciwko polityce rządu, który stara się ograniczyć decyzyjność samorządów. To jedocześnie głos sprzeciwu wobec polskiego weta w Unii Europejskiej.

1 grudnia, o godz. 17.00, w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego na godzinę zostaną zgaszone lampy oświetlenia ulicznego

To protest przeciwko polityce rządu, który stara się ograniczyć decyzyjność samorządów.

- Sprzeciwiamy się również wobec zapowiadanego przez polski rząd weta w sprawie budżetu Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że właśnie dzięki środkom unijnym realizujemy już drugi etap modernizacji oświetlenia ulicznego. W sumie wymienimy prawie 14 tysięcy opraw i około 1 600 słupów oświetlenia ulicznego. Cały projekt wart jest 34 mln zł, a dofinansowanie unijne to ponad 27 mln zł – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i dodaje, że w ciągu ostatnich lat do Sosnowca spłynął ponad miliard złotych unijnych dotacji.

Na godzinę wyłączone zostanie oświetlenie alei Zwycięstwa, wszystkich ozdób świątecznych w jej rejonie, w tym choinki miejskiej oraz iluminacja budynku Urzędu Miejskiego. Do protestu przyłączają się miasta w całej Polsce.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Pawel

    czy ten rząd jest destrukcyjny, co rusz ktoś musi protestować przeciwko jego decyzjom. Kobiety, samorządy, sądy - co jeszcze? Sero nie możemy nic zrobić przez 3 lata?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.