Wiadomości z Sosnowca

"Taki jest mój świat". Wystawa malarstwa podopiecznych WTZ z Sosnowca

  • Dodano: 2023-04-28 06:15, aktualizacja: 2023-04-27 20:25

Filia nr 7 BIBLIOSFERA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul. Kalinowej, serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy malarstwa podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Sosnowca pt.: "Taki jest mój świat".

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 8 maja 2023 o godz. 12.00. Prace będzie można oglądać do 15 czerwca 2023, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

O autorach prac:

Marta Jaros

Uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej przy OM TPD w Sosnowcu. Tworzy rysunki zgeometryzowane i uproszczone, głównie pejzaże z wyobraźni. Inspiruje się najbliższym otoczeniem. Techniki: rysunek kredką, żelpenem, flamastrem, długopisem. Poza sztuką zajmuje się rękodziełem artystycznym, tworzy hafty. Laureatka wielu konkursów plastycznych dla osób z niepełnosprawnościami.

Grzegorz Lach

Uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy OM TPD w Sosnowcu. Maluje pejzaże oraz przedstawienia osób i zwierząt, głównie w technice akrylowej. Posługuje się czystymi kolorami. Inspiracji poszukuje głównie w Internecie. Poza malarstwem interesuje się muzyką oraz sportami obronnymi.

Sebastian Łykowski

Uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy OM TPD w Sosnowcu. Specjalizuje się w pejzażach mniej lub bardziej odrealnionych. Posiada swój bardzo indywidualny styl. Prace tworzy głównie kredką, ołówkiem oraz flamastrem. Jego pasją są podróże, te najbliższe oraz dalekie, z których czerpie pomysły.

"Taki jest mój świat". Wystawa malarstwa podopiecznych WTZ z Sosnowca / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również