Wiadomości z Sosnowca

Manufaktura św. Mikołaja ponownie w Sosnowcu

  • Dodano: 2021-11-29 10:30

Po rocznej przerwie do Sosnowca powraca Manufaktura św. Mikołaja. Urząd Miasta w Sosnowcu zaprasza w niedzielę 5 grudnia na plac przed Urzędem Miejskim przy al. Zwycięstwa 20.

- Cieszymy się, że św. Mikołaj, wraz ze swoją manufakturą, powracają do naszego miasta. W związku z sytuacją pandemiczną, w tym roku wszystkie atrakcje odbywać się będą na parkingu przed Urzędem Miejskim. Będzie w czym wybierać. Wspólnie „odpalimy” także światełka na miejskiej choince. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców miasta i nie tylko. Manufaktura odbędzie się w niedzielę 5 grudnia, a od soboty w Al. Zwycięstwa umiejscowiony będzie Jarmark Świąteczny, podczas którego będzie można m.in. nabyć świąteczne prezenty – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Święty Mikołaj i jego manufaktura wracają do Sosnowca

Wśród przygotowanych atrakcji będzie m.in.: mobilny tor do nauki snowboardu dla dzieci, górka snowtubingu, karuzele, chatka św. Mikołaja, w której będzie można sobie zrobić zdjęcie, ciuchcia św. Mikołaja, fotobudka, a także pokazy rzeźbienia w lodzie, pokazy cyrkowe, konkursy, gry i zabawy.

Tradycyjnie dzieciaki będą mogły napisać list do św. Mikołaja i wrzucić do specjalnej skrzynki.

– Postaramy się zrekompensować fakt, że w ubiegłym roku manufaktura nie mogła otworzyć swoich podwoi. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, pracownię eco ozdób choinkowych. Nie zabraknie choinek 3D, a jedną z atrakcji będą świąteczne ogrody w szkle – wylicza Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

Manufaktura św. Mikołaja - Program

  • 13:00 - Pokaz rzeźbienia w lodzie
  • 14:00 - Pokazy cyrkowe
  • 16:00 - Koncert Sosnowieckiej Orkiestry Dętej
  • 16:30 - Pokaz ognia
  • 16:45 - Ceremonia zapalenia światełek na miejskiej choince

Wydarzenie odbywa się w ramach programu „Bliżej Siebie”.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sosnowcu

Świąteczny nastrój w centrum miasta będzie można odczuć już od 4 grudnia. W dniach 4-5 grudnia Urząd Miasta w Sosnowcu zaprasza na Jarmark Świąteczny. Stoiska handlowe ze świątecznym asortymentem zlokalizowano na al. Zwycięstwa.

Partnerzy imprezy: Amazon, Silesia Invest oraz Auchan pomogą spełnić życzenia dzieci, które opiszą w listach do św. Mikołaja. Castorama, Obi i Decathlon pomogą w udekorowaniu i animacjach na Manufakturze.

Utrudnienia dla mieszkańców

Ze względu na Manufakturę św. Mikołaja oraz Jarmark Świąteczny już od 3 grudnia (piątek) od godz. 13:00 zostanie zamknięty parking przed UM oraz będzie obowiązywał zakaz parkowania i poruszania się na Al. Zwycięstwa od ul. Mościckiego do ul. Śmigielskiego (obydwie strony).

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.