Wiadomości z Sosnowca

Kibicujemy bez przemocy - stadion to nie ring

  • Dodano: 2018-12-10 10:30

W hali sportowej AKS Niwka z okazji Mikołajek drugi rok z rzędu funkcjonariusze Komisariatu Policji IV zorganizowali turniej piłki nożnej pod nazwą “Czerwona kartka - kibicujemy bez przemocy. Stadion to nie ring” dla uczniów szkół podstawowych z rejonu wskazanej jednostki organizacyjnej.

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Komisariatu Policji IV w Sosnowcu wspólnie z Zagłębie Sosnowiec S.A. oraz MOSiR Sosnowiec zorganizowali drugi turniej piłki nożnej halowej przeznaczymy dla uczniów klas 6-8 Szkoły Podstawowej Nr 11, 15, 21, 29 oraz Zespołu Szkół Prywatnych Nr 1 w Sosnowcu. Rozwijanie zainteresowań sportowych wśród młodzieży jest dobrą alternatywą dla nudy i zagrożeń współczesnego świata. Ponadto drużyna wymusza współpracę przy jednoczesnym wykluczeniu zachowań dyskryminujących. Pod takim hasłem odbyło się spotkanie sosnowieckich policjantów z młodzieżą. Turniej nie odbyłby się bez bardzo dobrej współpracy pomiędzy instytucjami funkcjonującymi na terenie Sosnowca. Edukacja młodzieży w mieście jest jednym z ważniejszych elementów działalności sosnowieckiej Policji, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz klubu Zagłębie Sosnowiec S.A. Na koniec wszystkim uczestnikom wręczono specjalnie przygotowane dyplomy i upominki klubowe sponsorowane przez prezesa klubu Zagłębie Sosnowiec S.A. Mistrzami turnieju okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu.

Miejsce drugie zajęli sportowcy z Zespołu Szkół Prywatnych Nr 1, natomiast miejsce trzecie zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21. Zarówno młodzież jak i organizatorzy spotkania mają nadzieję, że to wydarzenie sportowe okaże się stałym punktem profilaktycznej działalności Komisariatu Policji IV w Sosnowcu.

Kibicujemy bez przemocy - stadion to nie ring

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również