Wiadomości z Sosnowca

39-letni obywatel Ukrainy najechał na zaparkowany pojazd. Miał ponad 2 promile alkoholu

  • Dodano: 2023-08-28 14:30

Wzorowa postawa świadka pomogła wyeliminować z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Policjanci zatrzymali 39-letniego obywatela Ukrainy, który najechał na zaparkowany pojazd. Jak się okazało mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję

Wzorową postawą i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Sosnowca, który będąc świadkiem kolizji na skrzyżowaniu ul. Legionów i Witosa nie ograniczył się wyłącznie do poinformowania Policji o zdarzeniu. Podejrzewając, że kierowca uderzający w zaparkowany pojazd może być nietrzeźwy, postanowił udaremnić ewentualną ucieczkę sprawcy. Przypuszczenia zgłaszającego interwencje się potwierdziły. Jak się okazało, w organizmie kierowcy  znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. Dzięki zdecydowanej reakcji świadka mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje już sąd.

Policjanci przypominają: Nie reagujesz - akceptujesz!

- Bardzo dziękujemy za zdecydowaną reakcję i uniemożliwienie pijanemu kierowcy dalszej jazdy. Ta godna naśladowania reakcja mogła uratować komuś życie - przekazują sosnowieccy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również